درمان قطعی کبد چرب با گانودرما

 امروزه با تحقیقات گستردۀ انجام شده بر روی خواص دارویی گیاهان از جمله قارچ  گانودرما لوسیدوم و پیشرفت های صورت گرفته در این زمینه، روش های درمانی با استفاده از طب گیاهی و سنتی، مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است. خوب است بدانیم در حال حاضر تنها راه درمان بسیاری از بیماری ها و کمک به روند بهبود خیلی از اختلالات جسمی و روحی انسان استفاده از داروهای با منشاء طبیعی و گیاهی است. تجربۀ مصرف کنندگان گیاهان دارویی برای درمان کبد با طب سنتی باعث شده تا بکارگیری این روش ها با اقبال بسیار زیادی از طرف پزشکان به روز روبرو شود.

درمان قطعی کبد چرب با گانودرما

قهوه فوری سوپریم همراه با پودر قارچ گانودرما و جینسینگ 20 عددی

این نوشیدنی دلچسب از ترکیب شگفت انگیز جینسینگ، قارچ گانودرما و قهوه تشکیل شده است که یک ترکیب فوق العاده سلامت بخش و انرژی زاست. ترکیب جینسینگ و گانودرما سبب شده است که خواص درمانی این گیاه فوق العاده شود. قارچ جینسینگ سرشار از آنتی اکسیدان است که از تجمع رادیکال های آزاد در مغز جلوگیری می کند بنابراین مانع از بروز بیماری زوال عقل می شود. این گیاه در قدیم بسیار کمیاب بوده است و معمولا در وعده های غذایی خانواده های سلطنتی مورد کاربرد بوده است. اما امروزه بدلیل تاثیرات آن بر کاهش استرس و بیخوابی و تقویت کننده ی سیستم ایمنی بطور گسترده تری مورد استفاده قرار می گیرد.

بعضی از طرفداران این نوشیدنی ادعا می کنند که قهوه ی گانودرما فواید بسیاری برای سلامتی دارد. همچنین بسیاری از کسانی که می خواهند وابستگی یا اعتیاد خود را به کافیین کاهش دهند، از این نوشیدنی استفاده می کنند. اما باید بدانید که این ادعاها صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و پشتوانه علمی درستی ندارند.

          اما برای درک بهتر اینکه طب سنتی و طب گیاهی چگونه به درمان بیماری های کبدی کمک می کند، لازم است در ابتدا مختصری درباره کبد و اختلالات مربوط به آن بدانیم:

کبد کجاست؟

          کبد عضوی بزرگ و پیچیده است که نقش مهم و حیاتی آن در متابولیسم یا همان سوخت وساز کربوهیدرات ، پروتیین  و چربی  اثبات شده است. این عضو حیاتی مواد زاید حاصل از فرآیند متابولیسم ترکیباتی مانند آمونیاک، در آن سم زدایی شده و همراه با طحال، در نابودی بقایای گلبول  قرمز و سایر سلول های خونی نقش دارد. کبد در سنتز صفرا، لیپوپروتیین  و پروتیین پلاسما که از عوامل لخته شدن خون می باشند، نقشی اساسی دارد.

کبد با دو عمل:

  • گلیکوژنز (Glycogenesis) یا ذخیره گلوکز به عنوان گلیکوژن و
  • گلیکوژنولیز (Glycogenolysis) یا تجزیه گلیکوژن به گلوکز

و همچنین تولید گلوکز از منابع غیرکربوهیدراتی مانند اسیدهای آمینه، به پایداری سطح قند خون کمک می کند. کبد نقشی حیاتی در سم زدایی، متابولیسم و دفع بقایای ناشی از متابولیسم داروها ایفا می کند.

بیماری کبد

          آسیب ها و بیماری های کبد ممکن است ناشی از عواملی مانند سوء مصرف الکل و بسیاری از داروها، سوء تغذیه، عفونت و کم خونی ایجاد شود. آسیب کبدی یک بیماری پیش رونده است که در بیشتر موارد عامل ایجاد آن استرس اکسیداتیو می باشد و در صورت عدم درمان در مراحل بعدی می تواند به هپاتیت مزمن، فیبروز، سیروز و سرطان سلول های آن تبدیل شود.

عوامل هپاتوتوکسیک یا بیماری کبدی ناشی از سوء مصرف دارو می توانند با اجزای سلولی اولیه واکنش داده و درنتیجه تقریبا تمام انواع ضایعات کبدی را باعث شوند. آسیب به کبد، به صورت حاد یا مزمن، در نهایت منجر به افزایش غلظت خون و آسیب به قلب، عضلات اسکلتی، کلیه ، مغز و گلبول  قرمز خون خواهد شد.

درگیرشدن رادیکال آزاد در آسیب های کبدی در بسیاری از افراد مورد بررسی قرار گرفته است. مطالعات بالینی مختلف نشان داده اند که سموم و داروها باعث تجمع گونه های رادیکال آزاد اکسیژن مانند سوپراکسید و پراکسیدهیدروژن شده و ابتلا به بیماری های کبد ناشی از مصرف دارو نقش دارند. افزایش رادیکال آزاد و عدم تعادل میان تولید و دفع آنها، عامل اصلی استرس اکسیداتیو می باشد که این نیز عاملی مهم در ایجاد بیماری کبد است.

قهوه فوری سوپریم برای چی خوبه ؟ قهوه می تواند باعث بهبود بیماری های مزمنی نظیر دیابت و پارکینسون شود. اما در عوض با افزایش فشار خون می تواند باعث ایجاد بیماری های قلبی عروقی گردد.

نقش گانودرما در درمان کبد
گانودریک اسید موجود در ترکیبات قارچ گانودرما لوسیدوم موجب مهار آنزیم بتاگلوکورونیداز است که فعالیت و میزان بالای این آنزیم نشانه ای برای سنجش آسیب های وارد شده به کبد می باشد. همچنین گزارش شده که تری ترپنویید موجود در عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم دارای اثر دفاعی و حفاظتی بر علیه هپاتیت حاد در سلول های کبد می باشند.

در تحقیقی که در سال 2015 انجام شد، عصاره پلی ساکاریدی قارچ گانودرما لوسیدوم اثر ضد التهابی و حفاظتی بر آسیب کبدی ناشی از کلرید آلومینیوم نشان داد که عمدتا از طریق مهار پراکسیداسیون چربی ، افزایش فعالیت آنتی اکسیدانی، سرکوب مرگ برنامه ریزی شده سلول (آپوپتوز) و افزایش پاسخ ایمنی التهابی صورت گرفته بود.

در یک بررسی بر روی 355 بیمار مبتلا به هپاتیت B نتایج مثبتی در درمان با گانودرما لوسیدوم مشاهده شد. پاک سازی رادیکال های آزاد و اثرات آنتی اکسیدانی گانودرما لوسیدوم جهت بهبود هپاتیت گزارش شده است.

کی از مهمترین آنزیم های آنتی اکسیدانی در سلول کبد که باعث کاهش تجمع رادیکال آزاد در آن می شود، سوپراکسیددیسموتاز است که به وفور در عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم یافت می شود. تاکنون بیشترین مطالعات در مورد بررسی اثر حفاظتی قارچ ها بر کبد، بر روی گونۀ گانودرما لوسیدوم صورت گرفته است. نتیجه اینکه پلی ساکارید و ترکیبات تری ترپنویید در این قارچ به عنوان اجزای زیستی فعال، مسیول اثرات حفاظتی ناشی از مسمومیت و آسیب کبدی گزارش شده اند.

مکانیسم محافظتی گانودرما لوسیدوم شامل:

اثرات آنتی اکسیدانی و از بین بردن رادیکال آزاد
کنترل و تنظیم آنزیم کبد
اثرات ضد انعقادی و ضد ویروسی
تنظیم نیتریک اسید
تنظیم سیستم ایمنی
می باشند. داده های حاصل از مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهند که عصاره گانودرما لوسیدوم (عمدتاً پلی ساکارید و تری ترپنویید) کبد را در مقابل آسیب های ناشی از مواد شیمیایی سمی مانند کلرید آلومینیوم حفاظت می نمایند.

در یک مطالعه بالینی نشان داده شد که تجویز پلی ساکارید گانودرما برای 12 هفته باعث کاهش آنتی ژن هپاتیت B در 25 درصد از بیماران مبتلا به عفونت HBV می شود. در تحقیقات دیگری، اثر عصاره تری ترپنوییدی قارچ گانودرما لوسیدوم اثر حفاظتی بالایی در برابر آسیب کبدی ناشی از کلرید آلومینیوم به واسطه افزایش فعالیت آنزیم های مسیول تخریب رادیکال آزاد و توان آنتی اکسیدانی این قارچ نسبت داده شد.

درمان کبد با قهوه گانودرما

با توجه به تاثیرات مثبت قارچ گانودرما لوسیدوم در کمک به روند درمان بسیاری از اختلالات و بیماری ها و شناخته شدن آن به عنوان روشی جدید، 100% گیاهی و بدون عوارض جانبی خاصی، استفاده از آن از طرف متخصصین طب سنتی بسیار توصیه شده است. تولید فرآورده هایی غنی شده با عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم علاوه بر نظارت دقیق در مراحل کشت، رشد و پرورش گونه مناسب و با حداکثر خواص دارویی، نیاز به تکنولوژی و دستگاه های پیشرفته جهت جداسازی اندام بارده، گندزدایی، عصاره گیری، غنی سازی، دوزبندی و بسته بندی در شرایط خاص دارد.

خوشبختانه هم اکنون چنین محصولاتی با بالاترین کیفیت در سطح جهانی و مناسب ترین قیمت ممکن توسط شرکت بیز در جهت ارتقای سطح سلامت جامعه طراحی و تولید شده و از طریق فروشگاه آنلاین بیزبابیز ارایه می گردد. با مراجعه به فروشگاه آنلاین بیزبابیز از این محصولات ارزشمند بازدید کنید و در صورت نیاز می توانید با استفاده از مشاوره رایگان کارشناسان ما  در زمینه مصرف قهوه ی ماسالا ، محصول را به راحتی تهیه نمایید.

درمان کبد چرب با طب سنتی

          کبد چرب یکی از شایع ترین بیماری های کبدی است. تجمع بیش از حد چربی در کبد یا همان بروز کبد چرب به علت اختلال در عملکرد کبد و عدم سم زدایی توسط آن است. کبد چرب در ابتدا با اندازه گیری آنزیم های کبدی که وارد خون شده اند، قابل تشخیص است. این آنزیم ها عبارتند از:

  • SGOT یا AST که میزان نرمال آن 37ppm و
  • SGPT یا ALT که میزان نرمال آن 41ppm

در آزمایش خون می باشند. این آنزیم ها به صورت طبیعی در سلول های کبدی وجود دارند. اما آسیب های وارد شده به سلول های کبد باعث ورود این آنزیم ها به جریان خون می شود. میزان بالاتر از نرمال این آنزیم ها در جریان خون گرید کبد چرب را تعیین می کند. در مراحل بعدی تشخیص، با انجام سونوگرافی مشخص می شود که هر چه مقدار این آنزیم ها در خون بیشتر باشد، کبد چرب در گرید بالاتری از گرید 1 تا گرید 3 قرار می گیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درمان قطعی کبد چرب با گانودرما" هستید؟ با کلیک بر روی کسب و کار ایرانی, پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درمان قطعی کبد چرب با گانودرما"، کلیک کنید.

زهرا رضی

زهرا هستم، نویسنده ای که با جسارت به واکاوی مسائل پرداخته و از پرسیدن سوالات سخت نمی‌ترسم. در این سایت، با نگاهی موشکافانه به مسائل اجتماعی و اقتصادی، به دنبال یافتن پاسخ‌های واقعی و ارائه راه حل‌های خلاقانه هستم.