70 درصد معلمان شهرستان جم از بانوان هستند

احمدپور:

70 درصد معلمان شهرستان جم از بانوان هستند

فرماندار جم عنوان کرد: امروز یک هزار و 200 معلم با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر در این شهرستان که بیش از 70 درصد آنان زنان و دختران هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری تیکا، محمد احمدپور فرماندار شهرستان جم در دیداری مشترک با سعید رازقی رییس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر و دانشگاهیان جم که با حضور حجت الاسلام محمد محمدی امام جمعه شهرستان جم، سرهنگ دوم پاسدار محمد خلیلی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت عباس(ع) و یونس دهقانی فرمانده انتظامی شهرستان جم برگزار شد، پژوهش محوری دانشگاه را یکی از نیاز های مهم شهرستان در بخش صنعت نفت، گاز و پتروشیمی معرفی کرد.

وی با بیان اینکه مدیران و مسیولان دانشگاه آزاد اسلامی از سرمایه های انسانی استان بوشهر هستند، ادامه داد: تلاش مسیولان دانشگاه برای احیای جایگاه دانشگاه، استاد و دانشجو قابل تقدیر بوده و حضور و سرکشی مستمر رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از شهرستان ها نشان از دغدغه مندی و تلاش برای ایجاد تحول در مسیر دانشگاه و استان است.

فرماندار شهرستان جم با بیان اینکه سال 89 به عنوان بخشدار مرکزی جم از ایجاد سه دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور و فنی و مهندسی بسیار حمایت کرده است، متذکر شد: انتظاری که پس از 13 سال از مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی می رود اینکه با توجه به وجود صنایع نفت و گاز، دانشگاه آزاد اسلامی با پژوهش محوری، متولی پژوهش ها در این حوزه ها باشد تا نیاز علمی و آموزشی استان بوشهر به خارج محدودتر باشد.

احمدپور با بیان اینکه شهرستانی موفق است که دانشگاه، استاد و دانشجویانی موفق داشته باشد، عنوان کرد: زیرساخت این مهم، در آموزش و پرورش است و باید دانش آموزان و دانشجویان در طراز انقلاب اسلامی باشند.

وی با تاکید بر اینکه امروز دانش آموزان و دانشجویان باید از وقایع بین المللی آگاه باشند، خواستار تشریح اوضاع سیاسی جهان در کلاس های درسی شد و افزود: جوانان ما باید بدانند که چه فجایعی در دانشگاه ها و دیگر جوامعی که دم از آزادی می زنند برای مردمی که خواسته سیاسی ندارند، در حال اتفاق افتادن است.

فرماندار شهرستان جم با اشاره به اینکه آزادی، تعاریف مشخصی دارد و ماهیت آن برای همگان مشخص است، ادامه داد: استادان باید همان راه و مسیری را در پیش بگیرند که استاد شهید، مرتضی مطهری در زمان پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در پیش گرفت.

احمدپور با یادآوری اینکه سال 57 یک نفر دارای مدرک کارشناسی و در دهه چهل که دهه دیپلم سازی کشور بود، در شهرستان جم وجود نداشت، خاطرنشان کرد: امروز نزدیک به یک هزار و 200 معلم با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر در شهرستان جم وجود دارد که بیش از 70 درصد آنان زنان و دختران هستند.

وی در ادامه مطرح کرد: تمام بستر های تعالی و رشد در کشور مهیاست و هرکس خواسته، توانسته به اهداف مدنظرش دست یابد و امروز سلاح ایران اسلامی نه بمب اتم، بلکه جوانان کشور است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "70 درصد معلمان شهرستان جم از بانوان هستند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "70 درصد معلمان شهرستان جم از بانوان هستند"، کلیک کنید.