20 کودک با اجرای فعالیت های تخصصی به خانواده زیستی و 12 کودک به فرزندخواندگی سپرده شده اند

20 کودک با اجرای فعالیت های تخصصی به خانواده زیستی و 12 کودک به فرزندخواندگی سپرده شده اند

به گزارش خبرگزاری تیکا استان سمنان؛ حسن غربا رییس اداره بهزیستی شهرستان شاهرود در خصوص نحوه خدمت رسانی در مراکز شبه خانواده اظهار داشت: از آنجا که رشد عاطفی و فرهنگی افراد بدون وجود خانواده دچار اختلال می شود و لازم است در این زمینه خدمات تخصصی ارایه شود طبق قانون سازمان بهزیستی موظف شده است خانه هایی را تحت عنوان مراکز شبه خانواده تاسیس نماید.

حسن غربا تصریح کرد: مراکز شبه خانواده تلاش دارد با شبیه سازی موقعیت و ماهیت خانواده برای کودکان بدون سرپرست موثر و سرپرست غیرموثر، محیطی طبیعی از یک خانواده ایجاد و پیوندهای عاطفی و صمیمانه بین کودکان و سرپرستان را حاصل نماید.

رییس اداره بهزیستی شهرستان شاهرود از فعالیت 4 مرکز شبه خانواده در شهرستان خبر داد و افزود: هم اینک 46 کودک و نوجوان بدون سرپرست موثر و سرپرست غیر موثر در این مراکز نگهداری می شوند که گروه های سنی شیرخوار تا سه سال و 7 تا 12 سال است که در این مراکز خدمات مراقبتی، آموزشی و تحصیلی، درمانی، مددکاری و… دریافت می کنند

وی تعداد کودکان پذیرش شده در سال جاری را 4 نفر عنوان و ادامه داد: در سال گذشته 20 کودک با اجرای فعالیت های تخصصی، مددکاری و حمایتی از مراکز به خانواده زیستی و 12 کودک به فرزندخواندگی سپرده شدند و با تاکید بر اهمیت رشد کودکان در کانون گرم خانواده اظهار داشت: سازمان بهزیستی در صدد است با اجرای هر چه بیشتر طرح امین موقت و خانواده میزبان برای کودکان سرپرست غیر موثر و فرهنگ سازی در این خصوص، کودکان را در فضای گرم خانواده قرار دهد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "20 کودک با اجرای فعالیت های تخصصی به خانواده زیستی و 12 کودک به فرزندخواندگی سپرده شده اند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "20 کودک با اجرای فعالیت های تخصصی به خانواده زیستی و 12 کودک به فرزندخواندگی سپرده شده اند"، کلیک کنید.