۸۹ شعبه و صندوق رأی در شهرستان ماکو برای انتخابات ریاست جمهوری تعیین شد

موحدی در گفت‌و‌گو با تیکا:

۸۹ شعبه و صندوق رأی در شهرستان ماکو برای انتخابات ریاست جمهوری تعیین شد

فرماندار شهرستان ماکو از آمادگی این شهرستان برای برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خبر داد و اعلام کرد: ۸۹ شعبه و صندوق رأی در این شهرستان برای انتخابات تعیین شد.

رامین موحدی فرماندار شهرستان ماکو در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری تیکا از آمادگی شهرستان ماکو برای برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خبر داد و اظهار کرد: ۸۹ شعبه و صندوق رأی در این شهرستان برای اخذ رأی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه براساس اصل ۱۳۱ قانون اساسی امروز ما در حال آماده‌سازی فرآیند انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در شهرستان ماکو هستیم، ادامه داد: مجریان انتخابات و اعضای شعبات اخذ رأی در شهرستان ماکو باید اصل بی‌طرفی را رعایت کنند.

فرماندار شهرستان ماکو با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره چهار اصل مهم انتخابات، از مجریان انتخابات خواست سخنان معظم‌له را سرلوحه کار خود قرار دهند و تأکید کرد: سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت چهار رکن اصلی مهم در انتخابات است و مسئولان انتخابات، امانتدار آرای مردم هستند.

موحدی متذکر شد: آرای مردم حق‌الناس است و تشخیص فرد اصلح در انتخابات ریاست جمهوری در صلاحیت ما مجریان انتخابات نبوده و برعهده مردم است.

وی درباره نتایج انتخابات ریاست جمهوری هم گفت: نتیجه انتخابات هرچه باشد برای همه به‌خصوص مجریان امر انتخابات قابل احترام است، چراکه نتیجه رأی مردم همیشه در صحنه ماکو و ایران است و هر ۶ نامزد که صلاحیت آنها توسط شورای نگهبان تأیید شده، افراد صالح هستند.

فرماندار شهرستان ماکو تذکر داد: در اختیار گذاشتن امکانات دولتی برای تبلیغات کاندیدا‌ها ممنوع است و با هر مدیر اداره‌ای که برخلاف قانون انتخابات حرکت کند برخورد جدی و قانونی خواهد شد.

موحدی با اشاره به اینکه باید اصل بی‌طرفی و استقلال خود را در عمل به اثبات برسانیم، ادامه داد: رأی اکثریت هر چیزی که باشد ما تسلیم اراده مردم هستیم.

وی با تأکید بر اینکه رسانه‌های معاند تمام توان خود را به کار گرفته‌اند تا مشارکت مردم در انتخابات را کمرنگ نشان داده و مردم را دلسرد کنند، افزود: مردم هشتم تیرماه با حضور گسترده خود در پای صندوق‌های رأی نقشه‌های شوم دشمنان را نقش بر آب خواهند کرد.

فرماندار شهرستان ماکو بیان کرد: رسانه‌ها نقطه تقابل ما نیستند؛ بلکه یک پل ارتباطی بین مردم و حاکمیت هستند و مسئولان برای جلب رضایت مردم در میان مردم بوده و پاسخگوی مطالبات مردم و رسانه‌ها باشند.

موحدی خاطرنشان کرد: کارگزاران دولت، روسای ادارات و افرادی که در اجرای انتخابات نقش دارند تحت هیچ شرایطی حق دخالت در فرآیند انتخابات را ندارند و براساس ماده ۶۸ قانون انتخابات کارمندان در ساعت اداری حق تبلیغات بر له یا علیه هیچ کاندیدایی را ندارند.

به گزارش تیکا، موحدی پیش از سمت فرمانداری شهرستان ماکو مشاور حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "۸۹ شعبه و صندوق رأی در شهرستان ماکو برای انتخابات ریاست جمهوری تعیین شد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "۸۹ شعبه و صندوق رأی در شهرستان ماکو برای انتخابات ریاست جمهوری تعیین شد"، کلیک کنید.