یک عامل مهم برای پیشگیری از آلزایمر را بشناسید

یک عامل مهم برای پیشگیری از آلزایمر را بشناسید

آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس تحقیقات جدید دانشگاه «مرداک»، داشتن بیش از شش ساعت خواب با کیفیت در شب ممکن است به پیشگیری از آلزایمر یا کُند کردن روند پیشرفت این بیماری کمک کند.

این تحقیق نشان داده است تجمع پلاک‌های بتا آمیلوئید در مغز، فرآیندی که با پیشرفت بیماری مرتبط است، ارتباط نزدیکی با الگو‌های خواب فردی دارد.

این مطالعه نشان داد که کیفیت خواب ضعیف‌تر و کمیت پایین‌تر با تجمع سریع‌تر بتا آمیلوئید در مغز در افراد مسن‌تری که حافظه و تفکر آن‌ها هنوز آسیب‌ندیده بود، مرتبط است.

یک متخصص در دانشگاه مرداک گفت این یافته‌ها امید جدیدی را برای همه ما به وجود آورده است.

وی اظهار کرد: بیماری آلزایمر وضعیتی است که به طور سنتی در اواخر زندگی تشخیص داده می‌شود، اما فرآیند‌های پاتولوژیک آن خیلی زودتر شروع می‌شود.

او اضافه کرد: در حال حاضر هیچ درمان شناخته شده‌ای برای بیماری آلزایمر وجود ندارد، اما تحقیقات ما نشان می‌دهد که باید مداخلات شخصی بهبود خواب را به عنوان یک عامل خطر قابل اصلاح در برابر آلزایمر با پتانسیلی برای به تاخیر انداختن یا جلوگیری از شروع و پیشرفت علائم برای افرادی که در مراحل اولیه هستند، بررسی کنیم.

وی اظهار کرد: یافته‌های ما شواهدی در مورد چگونگی تاثیر عوامل سبک زندگی مانند خواب در مبارزه با بیماری‌های عصبی را تایید می‌کند.

به گزارش نشریه تخصصی «مدیکال اکسپرس»، متخصصان گفتند ما مشتاقانه منتظریم تا در مورد اینکه چگونه بهبود خواب می‌تواند در پیشگری از ابتلا به آلزایمر موثر باشد، بیشتر بدانیم.

منبع: دیده بان ایران 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک عامل مهم برای پیشگیری از آلزایمر را بشناسید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک عامل مهم برای پیشگیری از آلزایمر را بشناسید"، کلیک کنید.