کشتارگاه رفسنجان در روز عید قربان دایر است

کشتارگاه رفسنجان در روز عید قربان دایر است

تیکا/کرمان بنا به اعلام رییس شبکه دامپزشکی رفسنجان ، کشتارگاه دام این شهرستان در روز عید قربان دایر است و مردم می توانند پس از خرید، دام خود را در این کشتارگاه به صورت رایگان ذبح کنند.

این روزها مسیولان بهداشتی نسبت به بیماری تب کریمه کنگو که یکی از مهمترین بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان است و از طریق دام می تواند منتقل شود، هشدار داده اند.

در همین رابطه، رییس شبکه دامپزشکی رفسنجان پیش از ظهر امروز 27 خردادماه در حاشیه دیدار فرماندار رفسنجان از میدام دام شهرستان، اظهار کرد: میدان دام تحت نظارت دامپزشکی قرار دارد و کنترل می شود تا دام بدون بیماری و آلودگی به دست خریدار و مصرف کننده برسد.

به گفته او، مردم از میدان دام با خیالی آسوده دام بدون علایم بیماری و سالم خرید کنند چرا که اینجا عوامل دامپزشکی دام ها را از نظر بهداشتی و بیماری معاینه و کنترل می کنند.

بر اساس توصیه های بهداشتی، مردم برای جلوگیری از تب کریمه کنگو حتما لاشه های دام را در فریزر به مدت 24 ساعت نگهداری و سپس مصرف کنند. در همین حال، در کشتارگاه لاشه های گوشت پس از ذبح در سردخانه این کشتارگاه امکان نگهداری دارد.

فرماندار رفسنجان نیز در این بازدید گفت: میدان عرضه دام سبک و سنگین واقع در چهار کیلومتری جاده سرچشمه راه اندازی شده و دام هایی که از داخل و خارج شهرستان عرضه می شود، از نظر بهداشتی و پزشکی معاینه می شوند و متقاضیان می توانند با خیال راحت خرید خود را از این محل انجام دهند.

به گزارش تیکا، سال گذشته بیش از 300 راس دام سنگین و  بیش از 850 راس دام سبک در میدان دام رفسنجان به فروش رفت. عموما افراد از شهرهای جنوب استان از جمله کهنوج، جیرفت، عنبرآباد و … دام سنگین برای عرضه می آورند و دام سبک نیز از داخل شهرستان و خراسان جنوبی و فارس عرضه می شود.

بر اساس آمارها، عشایر رفسنجان بیش از 150 هزار راس دام سبک مولد دارند که در طول سال بیش از 90 هزار راس دام سبک تولید و به بازار عرضه می کنند.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشتارگاه رفسنجان در روز عید قربان دایر است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشتارگاه رفسنجان در روز عید قربان دایر است"، کلیک کنید.