کاهش 9.5 درصدی مرگ در تصادفات نوروز 1403/ تاثیر مثبت افزایش نرخ جرایم در بهبود عملکرد رانندگان

کاهش 9.5 درصدی مرگ در تصادفات نوروز 1403/ تاثیر مثبت افزایش نرخ جرایم در بهبود عملکرد رانندگان

رییس پلیس راهور فراجا از کاهش حدود 9.5 درصد جانباختگان حوادث رانندگی در ایام نوروز 1403 خبر داد.

به گزارش تیکا، سردار سید تیمور حسینی در مراسم تجلیل از خادمان سلامت نوروزی 1403 که صبح امروز در وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: امیدوارم که که با همکاری دستگاه های اجرایی بتوانیم شاهد سیر نزولی آمار مصدومان و تلفات حوادث رانندگی باشیم.

وی به آمار تلفات تصادفات در ایام نوروز بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی اشاره کرد و افزود: امسال در ایام نوروز در تصادفات جاده ای شاهد کاهش 14.3 درصدی فوتی ها بودیم و در مجموع تصادفات شهری و جاده ای، 9.4 درصد کاهش فوتی داشتیم.

حسینی وضعیت فوتی های حوادث جاده ای در میانه دهه 80 را بسیار نامناسب توصیف کرد و گفت: با اقدامات جامع از سوی دستگاه های اجرایی در زمینه راه ها، وسایل نقلیه و قوانین و مقررات شاهد کاهش فوتی های جاده ای تا سال های 95 و 96 بودیم اما مجددا وضعیت به شرایط قبل برگشت و متاسفانه در سال گذشته نیز تلفات جاده ای از مرز 20 هزار نفر در سال گذشت.

رییس پلیس راهور فراجا افزایش نرخ جرایم رانندگی را در بهبود عملکرد و رفتارهای ترافیکی کاربران موثر ارزیابی کرد و گفت: مولفه های موثر در کاهش حوادث، مصدومیت ها و تلفات را شناسایی کرده و می دانیم که چه اقدامی باید در حوزه های مختلف از جمله راه ها، وسایل نقلیه و عامل انسانی انجام دهیم.

وی با تاکید بر نقش عامل انسانی در وقوع حوادث، گفت: تمام تلاش ما باید این باشد که از وقوع حوادث و سوانح پیشگیری کنیم تا فشار کاری نظام سلامت و دستگاه قضایی و نهادهای حمایتی، افزایش پیدا نکند.

حسینی با اشاره به مصدومیت سالانه بیش از 500 هزار نفر در حوادث رانندگی، خاطرنشان کرد: در حالت خوش بینانه، 10 درصد از این مصدومان، معلول و ناتوان می شوند که بار سنگینی به نهادهای حمایتی از جمله سازمان بهزیستی وارد می کند. بنابراین باید اشتراک عمل و هم اندیشی برای اصلاح رفتار کاربران و عامل انسانی در تصادفات وجود داشته باشد.

رییس پلیس راهور فراجا از آب و هوا، غذا، بهداشت و سلامت، سرپناه و ارتباطات به عنوان نیازهای اساسی هر فرد یاد کرد و گفت: همکاری پلیس راهور و وزارت بهداشت می تواند در تامین سلامت مردم موثر باشد.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش 9.5 درصدی مرگ در تصادفات نوروز 1403/ تاثیر مثبت افزایش نرخ جرایم در بهبود عملکرد رانندگان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش 9.5 درصدی مرگ در تصادفات نوروز 1403/ تاثیر مثبت افزایش نرخ جرایم در بهبود عملکرد رانندگان"، کلیک کنید.