کاظمی‌پور: حضور زن محجبه در عرصه بین‌المللی کم‌تر از مدال‌آوری نیست

کاظمی‌پور: حضور زن محجبه در عرصه بین‌المللی کم‌تر از مدال‌آوری نیست

معاون توسعه امور ورزش بانوان وزارت ورزش گفت: حضور زن محجبه ایرانی در عرصه بین‌المللی خود نمادی از موفقیت در جبهه فرهنگی و معرفی زن مسلمان به دنیاست که این اتفاق کم از مدال‌آوری و سکو نیست.

به گزارش تیکا، مریم کاظمی‌پور درباره حضورش برای رای دادن در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: امروز هم مردم بزرگوار و جامعه کشورمان فارغ از این که به کدام یک از کاندیداها رای می‌دهند پای صندوق‌های رای حضور پیدا کردند و به امر ولی امر خود لبیک گفتند؛ ان‌شاءالله برای ساختن ایرانی آباد، آزاد و مقتدر در سراسر جهان رای به آزادی ایران دادند.

وی گفت: روز گذشته در اجلاس سران شانگهای صحنه‌ای از اقتدار ملی ایران را مشاهده کردیم. توقع مردم از رییس جمهور آینده این است که با قوت در داخل بر معیشت مردم و رفع سوالات ذهنی و گره‌های ذهنی جوانان بکوشد و در صحنه‌ی بین‌الملل نیز اقتدار ملی ایران که چیزی جز افتخارآفرینی‌هایی که دیپلمات‌های سیاسی ما و نمایندگان ورزشی ما در دنیا رقم می‌زنند و جز آن چیزی که سردار مقاومت به عنوان یادگار و امانت  به دست ملت ایران سپردند نیست. امیدوارم که در این دو صحنه رییس جمهور منتخب مردم موفق باشند و رهروی از راه رییس جمهور شهید رییسی قطعا مسیر را برای این اعتلا و افتخار آفرینی برای رییس جمهور آینده هموار کرده است. توقع ما این است که رییس‌جمهور بعدی ادامه دهنده راه رییس‌جمهور شهیدمان باشد.

کاظمی‌پور در پاسخ به این پرسش که وضعیت بانوان را برای بازی‌های المپیک چگونه ارزیابی می‌کنید؟ اظهار کرد: بیش‌ترین کسب سهمیه در این دوره توسط بانوان قهرمان اتفاق افتاد؛ حداقل در ۳ تا ۴ ردیف دیگر نیز می‌توانستیم کسب سهمیه داشته باشیم. با تدبیری که برای ۴ سال آینده و بازی‌های آسیایی رخ می‌دهد قطعا ظرفیت ورزش بانوان برای حضور در عرصه المپیک و پارالمپیک بیش‌تر خواهد بود. ما در پارالمپیک به کیفی نگریی و در المپیک نیز با این ارتقای کمی که نسبت به ادوار گذشته داشتیم اولا حرکت جدی را با این تعدادی که در عرصه ورزش قهرمانی بانوان اتفاق افتاده نشان دادیم، امیدوارم این اتفاقات در بازی‌های المپیک لس‌آنجلس و بازی‌های آسیایی آینده ادامه داشته باشد تا هم از نظر تعداد مدال‌ها و هم از لحاظ کمیت حضور بانوان بتوانیم حضور چشمگیری را تثبیت و به منصه ظهور بگذاریم.

وی ادامه داد: از نظر مدال‌آوری چیزی در قهرمانان نشان از ضعف یا کمبود نداریم با تدارکاتی که برای بانوان المپیکی دیده شده همان طور که در جریان هستید تعداد زیادی از بانوان که موفق به کسب سهمیه شده‌اند در تورنمنت‌های برون مرزی و اردوهای مشترک حضور دارند. دختران قایقران و ندا شهسواری در رشته پینگ و پنگ و سایر رشته‌ها در اردوهای تدارکاتی خوبی حضور دارند.  تمام تلاش وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و پارالمپیک این است تا حضور بانوان هم از لحاظ کمی و هم کیفی در سطح ترازی باشد که کسب موفقیت و همچنین سکو و مدال هم قابل پیش‌بینی باشد.

کاظمی‌پور در پایان افزود: درباره حضور بانوان آن چیزی که در بیانات رهبر معظم انقلاب مشهود بود حضور زن محجبه ایرانی در عرصه بین‌المللی خود نمادی از موفقیت در جبهه فرهنگی و معرفی زن مسلمان به دنیاست که این اتفاق کم از مدال‌آوری و سکو نیست و ورزش قهرمانی را به مراتب بیش‌تر از آن چیزی که در مدال‌ها و سکو وجود دارد به دنیا ابلاغ خواهد کرد.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاظمی‌پور: حضور زن محجبه در عرصه بین‌المللی کم‌تر از مدال‌آوری نیست" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاظمی‌پور: حضور زن محجبه در عرصه بین‌المللی کم‌تر از مدال‌آوری نیست"، کلیک کنید.