کار سخت پومسه روهای ایران/ مهربانی: در همه بخش ها مدعی طلا هستیم – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

کار سخت پومسه روهای ایران/ مهربانی: در همه بخش ها مدعی طلا هستیم - خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تیکا، هشتمین دوره رقابت های پومسه قهرمانی آسیا از روز سه شنبه به میزبانی ویتنام در سالن «تین سون» شهر دانانگ آغاز می شود. رقابت هایی که تیم ملی پومسه ایران با 9 تکواندوکار در هر دو بخش بانوان و آقایان به مصاف بهترین های آسیا از شرق دور خواهند رفت. تیمی محدودتر از دوره های قبل به میدان می رود و امیدوار به کسب نتایج درخشان است.

نیما مهربانی سرمربی تیم ملی پومسه مردان ایران در مورد نحوه انتخاب ترکیب تیم اعزامی به ویتنام به خبرنگار تیکا گفت: مسابقات انتخابی در 3 مرحله برگزار شد؛ در مرحله نخست مسابقات اسفند ماه 402 بدون حضور قهرمانان ملی و بین المللی و قهرمانان لیگ برگزار و 4 نفر برتر به مرحله دوم راه یافتند. در این مرحله همه مدعیان حضور در اردوی تیم ملی 17 فروردین ماه به مصاف هم رفتند.

وی افزود: در نهایت با برگزاری مرحله سوم 7 نفر به اردوی آماده سازی راه پیدا کردند و با تصمیمی که اتخاذ شد 5 نفر در بخش آقایان به مسابقه آسیایی اعزام شدند.تکواندوکاران حاضر در اردو تمرینات منظم و بسیار خوبی را در این مدت انجام دادند و پس از ورود به شهر محل برگزاری مسابقات نیز مرحله پایانی تمرینات پیگیری شد و از فردا با سه شنبه با آمادگی کامل و روحیه عالی کار خود را در این دوره از مسابقات آغاز می کنند و امیدواریم نتایج درخشانی کسب و دل مردم عزیز ایران را شاد کنیم.

سرمربی تیم ملی پومسه با اشاره به رقبای ملی پوشان ایران در این مسابقات اظهار داشت: با توجه به شناختی که از رقیبان داریم علاوه بر رقیب سنتی ما کره جنوبی، ویتنام میزبان، چین تایپه، اندونزی، مالزی و سنگاپور از دیگر رقبای ما هستند. رقابت هایی که در شرق آسیا برگزار می شود سختی های خاص خود را دارد و در کنار این حریفان باید از تیم های تازه کاری مثل پاکستان که تقریباً با ترکیب کامل در این رقابت ها شرکت کرده و یا عربستان که سرمایه گزاری خوبی در بخش پومسه انجام دادند، به سادگی عبور کرد.

مهربانی در مورد برنامه مسابقات گفت: فردا سه شنبه مسابقات در بخش انفرادی برگزار خواهد شد و چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه نیز رقابت های بخش تیمی را در پیش خواهیم داشت. امیدواریم با توجه به شناختی که رقیبان و بازیکنان خوب تیم ملی ایران داریم، بتوانیم در این دوره پرچم خوشرنگ ایران رو با کسب مدال های طلای در سالن به اهتزاز در آوریم و سرود ملی ایران عزیز را در سالن طنین انداز کنیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کار سخت پومسه روهای ایران/ مهربانی: در همه بخش ها مدعی طلا هستیم – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کار سخت پومسه روهای ایران/ مهربانی: در همه بخش ها مدعی طلا هستیم – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.