کاخ سفید: داستان خورده شدن دایی جو بایدن را مسخره نکنید!

به گزارش تیکا، سخنگوی کاخ سفید از خبرنگاران خواست اظهارات اخیر جو بایدن رییس جمهوری آمریکا درباره خورده شدن دایی اش از سوی قبایل آدمخوار در گینه نو را دست مایه طنز قرار نداده و مورد تمسخر قرار ندهند.

“کارین ژان پیر”سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روز جمعه به خبرنگاران گفت که مسخره کردن بایدن به دلیل اظهارات اخیر او درباره نحوه مرگ دایی اش درست نیست، چون این موضوعی جدی برای رییس جمهوری آمریکاست.

به گزارش عصرایران به نقل از نیویورک پست، بایدن اخیرا در جریان یک سخنرانی در شهر “پیتسبورگ” ایالت پنسیلوانیا، مدعی شد که هواپیمای حامل دایی اش در دوره جنگ دوم جهانی و در سال 1944 در جزیره “پاپوا گینه نو” سقوط کرده و جسدش توسط آدمخوارهای آن جزیره خورده شده است.

این اظهارات بایدن موجی از تمسخر را در شبکه های اجتماعی به دنبال داشت و در سوی دیگر مردم و مقامات گینه نو را عصبانی و خشمگین کرده است.

در نشست خبری روز جمعه کاخ سفید، خبرنگار فاکس نیوز از سخنگوی کاخ سفید درباره اظهارات مغایر با مدارک رسمی بایدن درباره علت مرگ دایی اش سوال کرد و پرسید از منظر مدارک قانونی هیچ شواهدی مبنی بر خورده شدن دایی بایدن توسط آدمخوارها در گینه نو وجود ندارد.

سخنگوی کاخ سفید هم در پاسخ تاکید کرد که دایی بایدن در جریان جنگ دوم جهانی و در لباس نظامی خدمت به آمریکا جان خود را از دست داده و تمسخر کردن اظهارات اخیر بایدن کار درستی نیست.

ژان پیر افزود که بایدن نحوه مرگ دایی خود را بسیار جدی می گیرد چون دایی او به این کشور خدمت و از آن محافظت کرده و در این راه جان خود را از دست داده است و این مساله باید مهم باشد و تمسخر کردن این موضوع اقدام بسیار نادرستی است.

کاخ سفید: خورده شدن دایی جو بایدن را مسخره نکنید!

بنا به گزارش گاردین، برخی از ساکنان جزیره “پاپوآ گینه نو” در حوزه اقیانوس آرام از اظهارات اخیر بایدن بسیار خشمگین شده اند. آنها می گویند تنها چند قبیله معدود ممکن است در گذشته آدمخواری می کردند و تعمیم دادن این موضوع به مردم بومی این جزیره نوعی توهین به تاریخ آنهاست.

“مایکل کابونی” مدرس علوم سیاسی در دانشگاه پاپوآ گینه نو، به گاردین گفت: “اینکه بگوییم [ دایی شما] از هواپیما بیرون می پرد و ما مردم اینجا به نوعی فکر می کردیم که او غذای خوبی است، غیرقابل قبول است. آنها (قبایل گینه نو) هیچ مرد سفید پوستی را که از آسمان می افتاد نمی خورند!”

برخی دیگر ادعای بایدن را طنز آمیز دانستند.

آلن برد، فرماندار استان “سپیک شرقی” در گینه نو – در نزدیکی محل مرگ دایی بایدن – به گاردین گفت: ” من واقعا کلمه ای پیدا نمی کنم و احساس نمی کنم به ما توهین شده، چون موضوع خیلی خنده دار است. من مطمین هستم که وقتی بایدن کودک بود، اینها چیزهایی بود که از والدینش شنیده بوده و احتمالا در تمام عمرش ملکه ذهن او باقی مانده است.”

گزارش رسمی ارتش ایالات متحده در مورد مرگ دایی بایدن با داستانی که او از مرگ دایی اش ساخته در تناقض است و سخنگوی کاخ سفید هم روز پنجشنبه اذعان کرد که دایی بایدن در واقع زمانی که هواپیمای او در اقیانوس سقوط کرد جان باخته است.

بنا بر گزارش آرشیوی پنتاگون: ” به دلایل نامعلومی، این هواپیما در سال 1944 در اقیانوس آرام و در سواحل شمالی گینه نو سقوط کرده است؛ چون هر دو موتور آن در ارتفاع کم از کار افتاده اند و دماغه هواپیما به شدت به آب برخورد کرده است.”

در این گزارش آمده است:” سه تن از سرنشینان هواپیما ( از جمله دایی بایدن) نتوانستند از لاشه غرق شده هواپیما بیرون بیایند در حالی که یکی از سرنشینان موفق شده بیرون باید و سپس از سوی یک کشتی عبوری نجات یافته است. در جستجوی هوایی روز بعد هم هیچ اثری از هواپیمای مفقودی یا 3 سرنشین مفقود شده یافت نشده است.”

بایدن اغلب در تلاشی آشکار برای ارتباط با مخاطبانش، سابقه طولانی در گفتن حکایات شخصی دروغین یا داستان های مشکوک دارد که هیچ سندی برای آنها وجود ندارد.

مسن ترین رییس ایالات متحده آمریکا که 81 سال سن دارد، همچنین با نگرانی رای دهندگان خود در مورد آمادگی شناختی اش برای شرکت در یک دور دیگر انتخابات ریاست جمهوری مواجه است. او اگر دوره دوم انتخابات را هم به نفع خود رقم بزند، در سال 2029 و در سن 86 سالگی از کاخ سفید خداحافظی خواهد کرد.

نظرسنجی نیویورک تایمز در ماه گذشته نشان داد که 73 درصد از رای دهندگان ثبت نام شده معتقدند بایدن برای رییس جمهور شدن خیلی مسن است – در مقابل 42 درصدی که درباره دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق 77 ساله، که رقیب اصلی بایدن در انتخابات ماه نوامبر (آبان) امسال است، چنین گفته اند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاخ سفید: داستان خورده شدن دایی جو بایدن را مسخره نکنید!" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاخ سفید: داستان خورده شدن دایی جو بایدن را مسخره نکنید!"، کلیک کنید.