چهار ماهواره با وضوح بالا به مدار رفت

چهار ماهواره با وضوح بالا به مدار رفت

چین چهار ماهواره از صورت فلکی «پکن-3 سی» را به مدار های تعیین شده فرستاد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تیکا به نقل از سی جی تی ان، چین چهار ماهواره از صورت فلکی «پکن-3 سی» را به مدار های تعیین شده فرستاد.

موشک لانگ مارچ ساعت 11:06 صبح از مرکز پرتاب ماهواره تایوان در استان شانشی در شمال چین پرتاب شد.

این 523امین ماموریت پروازی از سری موشک های لانگ مارچ بود و پیش از این، موشک حامل لانگ مارچ ماهواره های «پکن 3 آی» و «3 بی» را به مدار فرستاد.

صورت فلکی «پکن 3 سی» که توسط آکادمی پنجم شرکت علوم و فناوری هوافضای چین توسعه یافته است، ناوگانی از ماهواره های سنجش از دور با وضوح بالا است.

این ماهواره ها تصاویر دقیقی از زمین می گیرند و داده های ارزشمندی را برای کاربرد های مختلف ارایه می دهند. پس از عملیاتی شدن، این چهار ماهواره در یک شبکه هماهنگ با هم کار می کنند و در زمینه هایی مانند مدیریت زمین و منابع، بررسی های کشاورزی، نظارت بر محیط زیست و برنامه ریزی جامع شهری، پشتیبانی حیاتی را ارایه می دهند؛ این ماهواره ها قادرند تا تصاویر با وضوح بالا از زمین را به دقت مشخص کنند و اطلاعات جامعی از سطح زمین جمع آوری کنند.

با ارسال این چهار ماهواره به فضا، چین در دستیابی به توانایی ها و فناوری های جدید در عرصه فضاپیمایی پیشروی کرده است. این اقدام نشان دهنده اهمیتی است که چین به جایگاه خود در فضا می دهد بدین منظور امکانات فضایی خود را گسترش می دهد.

این ماهواره ها به کشف منابع طبیعی، بررسی محیط زیست، تحلیل آب و هوا و پیش بینی اختلالات آب وهوایی کمک می کنند. از آن جایی که این ماهواره ها دارای وضوح بالا هستند، اطلاعات دقیق تر و جامع تری از سطح زمین به دست می آورند که برای برنامه های مختلف از جمله کشاورزی، محیط زیست و شهرسازی بسیار مفید واقع می شود.

به طور کلی، فعالیت چین در صنعت فضایی نشان از توانایی های پیشرفته و پیشروی این کشور در این حوزه دارد و می تواند به توسعه و پیشرفت چین کمک کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چهار ماهواره با وضوح بالا به مدار رفت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چهار ماهواره با وضوح بالا به مدار رفت"، کلیک کنید.