پیش بینی وقوع دمای بالای 50 درجه در خوزستان در 6 روز متوالی

پیش بینی وقوع دمای بالای 50 درجه در خوزستان در 6 روز متوالی

تیکا/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به پیش بینی افزایش دما در بیشتر مناطق استان از روز دوشنبه گفت: پیوستگی روزهای با دمای 50 درجه و بالاتر در بیش از شش روز، باعث خواهد شد که دمای حداقل در شب ها نیز بالا برود و باعث تجربه روزهای بسیار گرم در استان خوزستان شود.

محمد سبزه زاری در گفت وگو با تیکا اظهار کرد: از روز دوشنبه (28 خردادماه) شاهد افزایش دما در بیشتر مناطق استان خوزستان خواهیم بود به گونه ای که تا روز جمعه احتمال وقوع دماهای بالای 50 درجه در مرکز، غرب، جنوب غرب و شمال استان بسیار زیاد خواهد بود.

وی افزود: در این مدت به علت جریانات جنوبی و افزایش رطوبت، دمای مناطق جنوبی و ساحلی کمتر از 50 خواهد بود ولی با شمال غربی شدن جریانات از روز شنبه تا اواسط هفته آینده، شاهد وقوع دماهای 50 درجه و بالاتر در بیشتر مناطق استان خوزستان خواهیم بود.

سبزه زاری گفت: پیوستگی روزهای با دمای 50 درجه و بالاتر در بیش از شش روز، باعث خواهد شد که دمای حداقل در شب ها نیز بالا برود و باعث تجربه روزهای بسیار گرم در استان خوزستان شود.

وی بیان کرد: این شرایط در صورت وقوع، از جنبه توالی روزهای با دمای بالای 50 درجه، در 10 سال گذشته رکوردار خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان با تاکید به لزوم کاهش مصرف برق توسط شهروندان خوزستانی در روزهای آینده گفت: هر چند با تعطیلی روز دوشنبه و قرار گرفتن دو روز بین تعطیلی و پس از آن هم پنجشنبه و جمعه، تا حدودی موجب مدیریت بار شبکه برق خواهد شد اما توالی رخ دادن روزهای با دمای 50 درجه و بالاتر در حدود یک هفته در خوزستان، شرایط پیچیده ای ایجاد خواهد کرد بنابراین به علت فشار مضاعف به شبکه توزیع برق و برای جلوگیری از قطع ناگهانی برق، توصیه به رعایت الگوی مصرف برق می شود.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی وقوع دمای بالای 50 درجه در خوزستان در 6 روز متوالی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی وقوع دمای بالای 50 درجه در خوزستان در 6 روز متوالی"، کلیک کنید.