پیشگیری از سقط جنین غیرقانونی و یا عدم رضایت مادران باردار

پیشگیری از سقط جنین غیرقانونی و یا عدم رضایت مادران باردار

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت از سامانه 190 به عنوان راه ارتباطی مردم با این وزارتخانه یاد کرد و از اختصاص خط 6 این سامانه برای قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده خبر داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری تیکا، علیرضا رحیم نیا ، با بیان اینکه داخلی های سامانه 190 از 6 خط در ابتدای کار دولت به 9 خط رسیده است، افزود: یکی از خطوط مهم ایجاد شده در این سامانه، خط 6 برای رسیدگی به مشکلات قانونی جوانی جمعیت بوده است.

وی افزود: بر اساس قانون جوانی جمعیت، مدت دوره طرح تعهد خدمت برخی از همکاران ما در حوزه سلامت باید کاهش می یافت و یا باید جابجا می شدند همچنین گزارش های مربوط به سقط جنین غیرقانونی در مراکز درمانی و یا عدم رضایت مادران باردار نسبت به سقط، به این خط از سامانه 190 مربوط می شود.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: گزارش های مربوط به مشکلات قانون جوانی جمعیت بلافاصله توسط معاونت های مربوطه و همچنین واحد های بازرسی دانشگاه های علوم پزشکی بررسی و نتایج آن به تماس گیرندگان، اطلاع داده می شود. خوشبختانه برای بسیاری از موارد سقط جنین غیرقانونی و یا تمام مواردی که مادران باردار، مخالف سقط جنین بوده اند، اقدامات لازم انجام و از سقط جنین، پیشگیری شده است.

 رحیم نیا ادامه داد: تصاویر تولد نوزادانی که با پیگیری سامانه 190 و وزارت بهداشت از سقط نجات یافته اند برای ما ارسال شده که به عنوان آلبوم افتخار وزارت بهداشت در راستای حفظ نفوس و رشد جمعیت، ماندگار شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیشگیری از سقط جنین غیرقانونی و یا عدم رضایت مادران باردار" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیشگیری از سقط جنین غیرقانونی و یا عدم رضایت مادران باردار"، کلیک کنید.