پشت «شاهوار» بار دیگر از سوی مردم گرم شد – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

پشت «شاهوار» بار دیگر از سوی مردم گرم شد - خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تیکا، گروهی از مردم علاقمند به طبیعت از سراسر کشور به همراه کنشگران محیط زیست، اعضای سازمان‌های مردم نهاد و دوست داران طبیعت، به قله سه هزار و ۹۰۰ متری شاهوار شاهرود صعود کرده و مناطقی از آن را پیمایش کردند.

این کار با هدف نشان دادن نگرانی مردم شاهرود از تخریب‌های زیست محیطی در قله آب‌ساز و حیات بخش شاهوار شاهرود صورت گرفت و بازخورد بسیار خوبی نیز در فضای حقیقی و مجازی شهرستان شاهرود داشت.

مردم با حضور در این برنامه پلاکاردهای نجات شاهوار را به همراه داشتند تا از این طریق به تخریب‌های معدن بوکسیت در شاهوار شاهرود، این کانون تأمین آب شهرستان شاهرود، اعتراض کنند.

سعید آقایان کنشگر محیط زیست در گفتگو با خبرنگار تیکا، با بیان اینکه این برنامه پیمایش جمعی امروز جمعه برگزار شد، گفت: ۸۰۰ نفر از مردم علاقمند، کوهنوردان، ورزشکاران، اعضای سمن‌های محیط زیستی، کنشگران و علاقمندان به طبیعت در این برنامه حضور داشتند.

آقایان با بیان اینکه این برنامه با هدف دلگرمی شاهوار از بابت حمایت‌های مردمی برگزار شد، ابراز کرد: حضور تقریبی ۸۰۰ نفر روز یکم تیر ماه از نقاط مختلف کشور بر فراز قله شاهوار حرکتی نمادین با هدف نگهداری این کوهستان حیات بخش برای مردم بود.

وی با بیان اینکه خواسته پیمایشگران حفظ طبیعت بکر شاهوار و جلو گیری از تخریب آن است، افزود: در این پیمایش مردم خواستار توقف کامل معدن کاری در شاهوار شدند.

گفتنی است تعطیلی کامل معدن بوکسیت و بازسازی تخریب‌های وسیع انجام شده در منطقه مطالبه اول و آخر مردم استان سمنان است زیرا شاهوار مهمترین منبع آبساز شرق استان محسوب می‌شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پشت «شاهوار» بار دیگر از سوی مردم گرم شد – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پشت «شاهوار» بار دیگر از سوی مردم گرم شد – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.