پذیرش دانشجو باید مطابق نیاز کشور و استعداد فرد باشد – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

پذیرش دانشجو باید مطابق نیاز کشور و استعداد فرد باشد - خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تیکا، آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد صبح یکشنبه در دیدار با اعضای هیئت رئیسه دانشگاه فرهنگیان اصفهان با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت کار دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: رهبر انقلاب به دانشگاه فرهنگیان نظر دارند و این توجه بدون علت نیست و به دلیل اهمیت کار این دانشگاه است.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه گزینش معلم بالاتر از گزینش یک قاضی است گفت: اگر عدالت را در قاضی مهم می‌دانیم این مسئله در معلم مهم‌تر است، زیرا معلم یک انسان را می‌تواند به فردی مانند حضرت امام (ره) تبدیل کند و یا انسان فاسدی تربیت کند که سبب نابودی و خرابی شود، لذا باید بدانیم آموزش و پرورش اداره کار نیست و باید افراد مستعد وارد آن شوند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به نحوه نادرست ورود افراد به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و اثرات سو آن بر آینده کشور عنوان کرد: در آزمون دانشگاه باید افراد با استعداد و درست انتخاب شوند، اما اکنون افراد به راحتی می‌توانند وارد دانشگاه شوند و این خطر فراوانی در آینده برای کشور دارد، زیرا سبب توقع این افراد و خانواده‌های آنها است و این در حالی است که آموزش مهارت به دانشجو مهم‌تر است.

وی اضافه کرد: متأسفانه اکنون بدون توجه به اینکه کشور به چه اموری احتیاج دارد و دانشجو باید در چه رشته‌ای تحصیل کند پذیرش دانشجو در هر رشته‌ای صورت می‌گیرد، در حالی که باید گزینش به ویژه در دانشگاه فرهنگیان کامل باشد و در آن دقت کرد و حتی به خانواده و ریشه‌های تربیت خانوادگی دانشجو توجه نمود.

آیت الله طباطبایی نژاد با تاکید بر مسئله گزینش و احراز شرایط پذیرش و استخدام تا پایان دوران خدمت تصریح کرد: ما در حکومت اسلامی در زمینه انتخاب رهبری کاری انجام دادیم که در دنیا سابقه ندارد و مجلس خبرگان رهبری فردی را انتخاب می‌کند که دارای شرایط رهبری باشد و باید این شرایط را تا پایان داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: افرادی که استخدام می‌شوند باید التزام عملی به اسلام داشته باشند و اگر در حین خدمت معلمی، متوجه شدیم فردی التزام عملی به اسلام را از دست داده است باید کنار گذاشته شود، لذا باید این گزینش تا پایان دوران خدمت باشد و اگر اینگونه شد به تمدن اسلامی می رسیم، بنابراین این کار، کار حساسی است و در دانشگاه فرهنگیان باید روی اصول و ضوابط دین کار کنیم.

عضو خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود با اشاره به دو دستگی‌های سیاسی به ویژه در خصوص رابطه با آمریکا گفت: عده‌ای اظهار می‌کنند باید با کدخدا باشیم و عده‌ای نیز می‌گویند زیر سلطه آمریکا نمی‌رویم، در حالی که مبنای رابطه ما با دیگردولت ها، عدم سلطه گری آنها بر کشور ما است، هم چنان که قرآن کریم نیز درباره رابطه با یهود و نصاری می‌فرماید ” یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْیَهُودَ وَالنَّصَارَیٰ أَوْلِیَاءَ ۘ بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ “.

وی حیات و مرگ واقعی در کلام امیرمومنان (ع) را مقهور نبودن در برابر دشمنان دانست و مقهور بودن حکام عربی در برابر آمریکا را نشانه مرگ آنها بیان کرد و افزود: تمدن اسلامی یعنی انسان درست کنیم و نظر انبیا و ائمه اطهار این بوده است که انسانی تربیت شود که مقهور غیر خدا نباشد و مهم‌ترین کار برای کشور نیز انسان سازی است.

در ابتدای این دیدار مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه فرهنگیان و ریاست این دانشگاه گزارشی از اقدامات انجام شده در دانشگاه فرهنگیان ارائه کرده و اظهار شد طی دو سال اخیر دوره‌های خوبی در جهت دانش افزایی برگزار شده و هم چنین نشست‌های هم اندیشی در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و مسائل روز به صورت ماهیانه و اردوهای زیارتی و سیاحتی برگزار شده است.

گفتنی است در حوزه دانشجویی نیز کارهای گسترده‌ای صورت گرفته و تیم تبلیغی از قم با حضور در خوابگاه‌های دانشجویی پاسخگوی سوالات و شبهات هستند.

افزایش ظرفیت هیئت علمی دانشگاه، با توجه به اینکه دانشگاه فرهنگیان اصفهان پس از تهران و مشهد جز بزرگ‌ترین دانشگاه‌ها است اعضای هیئت علمی آن از ۵۰ نفر به ۸۰ نفر ارتقا یافته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پذیرش دانشجو باید مطابق نیاز کشور و استعداد فرد باشد – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پذیرش دانشجو باید مطابق نیاز کشور و استعداد فرد باشد – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.