پاسخ وزیر ارشاد درباره ساخت فیلم بدون مجوز رسول اف

پاسخ وزیر ارشاد درباره ساخت فیلم بدون مجوز رسول اف

به گزارش خبرگزاری تیکا،محمد مهدی اسماعیلی در حاشیه رونمایی از اثر جدید حسن روح الامین، در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آن ها پاسخ داد.

به گزارش تیکا،او در پاسخ به سوالی درباره تولید فیلم هایی بدون مجوز وزارت ارشاد و به صورت زیرزمینی در ایران و شرکت آن ها در جشنواره های خارجی گفت: تولید و انتشار چنین فیلم هایی خلاف قانون است. هر کجا در جریان باشیم جلوی آن را خواهیم گرفت؛ هم ما چنین کاری می کنیم و هم نهادهای قانونی که وظیفه دارند. این تخلفات، تخلفات آزاردهنده ای است که ضرر آن را جامعه سینمایی بیش از دیگران متحمل می شوند. در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خود را تنظیم گر و نگهبان قانون می دانیم و از این مرزهای قانونی به خوبی صیانت می شود. به همه کسانی که مرتکب فعالیت های خارج از قانون می شوند توصیه می کنیم در چارچوب قانون حرکت کنند.

وزیر ارشاد در پاسخ به سوال دیگری درباره احتمال برخورد با محمد رسول اف برای تولید فیلم بدون مجوزی به نام «دانه انجیر مقدس» که در جشنواره کن پذیرفته شده، نیز گفت: به هر حال این تخلف محرزی است و حتما در سازمان سینمایی طبق قانون برخورد خواهیم کرد، تا شاهد چنین اتفاقاتی دیگر نباشیم.

او درباره حکم محمد خزاعی به عنوان دبیر چهل و سومین جشنواره بین المللی فجر بیان کرد: در سال های قبل هم اینچنین بوده است که مسیول حوزه سینمایی، دبیری همزمان جشنواره فجر را برعهده داشته است. با بررسی های صورت گرفته دیدیم که امسال نیز این کار را آقای خزاعی بر عهده بگیرد. ایشان سابقه دبیری نیز داشت. انشالله با استفاده از همه امکانات، امیدواریم شاهد ارتقای جشنواره فیلم فجر باشیم.

روح الامین افتخار هنر انقلاب است

اسماعیلی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره رونمایی از اثر امام رضایی حسن روح الامین اظهار کرد: باید به برادر عزیزم دکتر روح الامین تبریک عرض کنم. نشان درجه یک که ایشان دریافت کردند در شورای ارزشیابی معادل دکتری است. امیدواریم ایشان عاقبت به خیر باشند. ایشان سنت خوبی را با بنیاد امام رضا (ع) دارد که در ایام دهه کرامتِ هر سال تابلوی نفیسی را آماده رونمایی می کنند که امسال این تابلو رونمایی شد.

او ادامه داد: این اثر با صفت معین الضعفای امام ریوف پیوند دارد. افتخار می کنیم به انقلاب اسلامی، که هنرمندی را در جایگاه استادی داریم که سنشان به عدد 40 نرسیده است و این مایه افتخار جامعه انقلابی، هنری، فرهنگی و… است. ایشان ان شالله این درخشش را در ادامه نیز خواهند داشت و سنت هنری متعلق به انقلاب اسلامی را که در آن عشق و علاقه و عقلانیت توامان جلوه گر است به تصویر در می آید.

نمایشگاه کتاب روز جمعه انقدر شلوغ بود که نگران تردد معمولی افراد بودیم

وزیر ارشاد همچنین در پاسخ به سوالی درباره وضعیت نمایشگاه بین المللی کتاب در روزهای اخیر گفت: نمایشگاه کتاب سه چهار روز است که شروع شده و به نسبت روزهای آغازین سال قبل، 25 تا 30 درصد افزایش استقبال داشتیم. آنجا به مخاطبان پیامک ارسال می شود و اعداد و ارقام دقیق است. ناشران از همه اقشار آمدند و کار مهمی که اتفاق افتاده، بحث سامانه مجازی است. ما همپای تبلیغات برای حضور مردم خواهش می کنیم مردم از طریق سامانه خرید کنند. تلاش ما این است که عدالت فرهنگی عملا اتفاق بیفتد. کسی که از سامانه کتاب می گیرد تخفیف 20 تا 30 درصدی نیز خواهد داشت. جمعه تراکم جمعیت آنقدر بالا بود که همکاران ما نگران تردد معمولی افراد بودند.

اسماعیلی در پایان، درباره آخرین وضعیت بنیاد پویانمایی نیز بیان کرد: بنیاد پویانمایی به ابلاغ ریاست جمهوری رسیده و هیات امنای آن طبق قانون معرفی شده که قرار است در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شود. به محض اینکه هیات امنا تصویب شود، رسیدگی به هیات مدیره و… سایر مسایل را آغاز می کنیم.

245220

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پاسخ وزیر ارشاد درباره ساخت فیلم بدون مجوز رسول اف" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پاسخ وزیر ارشاد درباره ساخت فیلم بدون مجوز رسول اف"، کلیک کنید.