پارکینگ طبقاتی راه حل برون رفت از مشکلات ترافیکی است – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

پارکینگ طبقاتی راه حل برون رفت از مشکلات ترافیکی است - خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تیکا، علیرضا فیروزفر شامگاه یکشنبه در آیین افتتاح پارکینگ طبقاتی توفیق با اشاره به اینکه در حال حاضر مراحل واگذاری این پارکینگ که قرار است به صورت رایگان خدمات ارایه دهد، به بخش خصوصی طی می شود، افزود: پروژه مذکور شامل 23 مغازه، 147 پارکینگ مسقف و 18 پارکینگ روباز است.

وی با یادآوری اینکه این پارکینگ طبقاتی در 8 طبقه احداث شده است، اظهار کرد: بی تردید یکی از رویکردهای اصلی از احداث پارکینگ های طبقاتی در زنجان، کاستن از بار ترافیکی به ویژه در هفته مرکزی شهر است که در همین راستا کلنگ احداث پارکینگ طبقاتی توفیق در سال 1394 بر زمین زده شد و امروز بعد از گذشته نزدیک به یک دهه، شاهد بهره برداری از آن هستیم.

این مسوول با تاکید بر اینکه از زمانی که کلید شهر زنجان را در دست گرفتیم، عهد کردیم که املاک تملک شده مردم این شهر در راستای پیشرفت و آبادانی این شهر هزینه شود، ادامه داد: یکی دیگر از پروژه های مهم شهری که هم اکنون در این شهر در حال اجرا است، پروژه روگذر شهیدان کریمی است که اعتبار قرارداد اولیه آن 1,000 میلیارد تومان است.

شهردار زنجان همچنین با اشاره به اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی شهر زنجان به سمت هوشمندسازی در حال حرکت است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر به لحاظ تعداد وسایل نقلیه در ناوگان حمل و نقل عمومی شهر زنجان در وضعیت خوبی قرار داشته و بنا داریم طی چهار ماه آینده بحث هوشمندسازی این ناوگان را نیز عملیاتی کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر زنجان نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه یکی از چالش های جدی مجموعه شهرداری ها برخورداری از درآمد پایدار است، تصریح کرد: ایجاد درآمد پایدار در شهرداری یکی از موضوعات مهمی است که همواره در جلسات شورای اسلامی شهر زنجان به آن پرداخته ایم که بر همین اساس یکی از منابع پایدار شهرداری از وصول مالیات بر ارزش افزوده حاصل می شود.

مجید ناصحی مقدم با بیان اینکه تداوم درآمدهای پایدار شهرداری این امکان را فراهم می کند تا این مجموعه بتواند در زمینه خدمات رسانی به مناطق محروم گام های موثرتری بردارد، عنوان کرد: خوشبختانه امروز شاهد بهره برداری از پارکینگ طبقاتی توفیق به عنوان یکی از زیرساخت های مهم حوزه شهری با کارآمدی کاهش بار ترافیکی هستیم.

وی با اشاره به اینکه وجود چنین زیرساخت هایی باعث ایجاد ارزش افزوده و به تبع آن ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری خواهد شد، اضافه کرد: تجربه چنین کاری باعث خواهد شد تا شهرداری زنجان با دستی بازتر و تجربه ای ارزشمندتر به واسطه تحقق پروژه های قبلی در این راه قدم برداشته و پروژه های دیگری را با میزان سرمایه گذاری بیشتر محقق کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پارکینگ طبقاتی راه حل برون رفت از مشکلات ترافیکی است – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پارکینگ طبقاتی راه حل برون رفت از مشکلات ترافیکی است – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.