وقتی اخلاق و انسانیت معنی خود را برای نظامیان صهیونیست از دست می دهند

وقتی اخلاق و انسانیت معنی خود را برای نظامیان صهیونیست از دست می دهند

ارتش رژیم صهیونیستی پس از آغاز عملیات طوفان الاقصی در تاریخ هفتم اکتبر، ویرانی و جنگ تمام عیاری را به فلسطینیان تحمیل کرده است؛ اما مسیله فقط واکنش افراطی و غیرانسانی ارتش این رژیم نیست، بلکه این حجم از ویرانی محصول اقدامات چند دهه ای ارتش رژیم صهیونیستی در اشغال سرزمین های فلسطینی است.

به گزارش تیکا، وزارت بهداشت غزه در دویست و بیست و هفتمین روز جنگ نسبت به کمبود شدید اقلام دارو و تجهیزات پزشکی در نوار غزه هشدار می دهد و هم چنین از هفتم اکتبر 2023 و همزمان با آغاز عملیات طوفان الاقصی 35 هزار و 456 نفر در غزه شهید و 79 هزار و 476 نفر دیگر مجروح شده اند.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی می نویسد: «مسیله دیرینه اشغال موجب شده تا سربازان اسراییلی نسبت به زندگی فلسطینیان بی اعتنا شوند و انگیزه های مشابهی را نیز می توان در سخنان و اعمال فرماندهان اسراییلی مشاهده کرد که این مسیله خود دلیل واقعی وحشتی است که امروز شاهدش هستیم.»

رژیم صهیونیستی با اجبار، تهدید و ارعاب مداوم به نیروهایی دستور داده که حقوق اولیه بشر و حاکمیت قانون را نادیده می گیرند.

نویسنده این گزارش روزنامه نیویورک تایمز مدیر سازمان «شکستن سکوت» است؛ سازمانی که در سال 2004 با حضور کهنه سربازان صهیونیستی تاسیس شد که با اشغال غزه و کرانه باختری مخالف هستند. او در ادامه این مطلب می نویسد: «من از طریق شهادت نامه هایی که توسط سازمانم جمع آوری شده، نسبت به چنین مواردی مطلع هستم. ما خودمان و هم چنین به واسطه هزاران سرباز می دانیم اشغال نظامی با ترس و اجبار بر غیرنظامیان تحمیل می شود.»

او در این گزارش می افزاید: «ما 20 سال است که از این کهنه سربازان مسیله نقض و فرسایش تدریجی اصول را شنیده ایم. آنها در این سالها شهادت هایی داده اند و ما به رغم انتقادات ارتش و کابینه اسراییل، به کار خود ادامه داده ایم.»

نویسنده این گزارش که روزی خود در ارتش رژیم صهیونیستی بوده است، می گوید: «من همه اینها را می دانم چون خودم درگیر این فساد اخلاقی بوده ام. من فکر می کردم که تفاوت بین درست و غلط را می دانم و درک روشنی از مرزهای استفاده مشروع از زور را داشتم اما اینطور نبوده و اشغال نظامی، موجودیتش را بر پایه ارعاب جمعیت غیرنظامی حفظ کرده است.»

وی از تجربیات ناخوشایندش درباره یورش به منزل فلسطینیان چنین می گوید: «به خوبی یادم می آید که برای اولین بار در سال 2007 وارد منزل خانواده فلسطینی در روستایی حوالی نابلس واقع در کرانه باختری شدم. شب بود و به ما این دستور رسید. هنگامی که به منزل نزدیک شدیم، زن میانسالی در منزل جیغ زد. ما شیشه را شکستیم و نور چراغ قوه را روشن کردیم. آن زن ترسیده بود و به طور نامفهومی سخن می گفت. خودم هم ترسیده بودم اما به مرور به دیدن چنین صحنه هایی عادت کردم. ما به عنوان سرباز از منازل مردم برای مقاصد خود استفاده می کردیم؛ از هجوم به خانه ها گرفته تا ایست های بازرسی، گشت زنی و دستگیری. در نهایت از خودم پرسیدم آنها چه احساسی دارند؟ آنها چه فکر می کنند؟ اگر نصف شب سربازان وارد خانه من شوند چه احساسی دارم؟ این سوالات که برای اخلاق و انسانیت بسیار حیاتی بودند، معنای خود را در میان ما از دست داده بودند.»

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از «گیورا ایلند» مسیول سابق شورای امنیت رژیم صهیونیستی می نویسد: «جامعه بین المللی نسبت به فاجعه انسانی در غزه هشدار می دهد. ما نباید از پذیرش این مسیله حتی اگر دشوار باشد، خودداری کنیم.»

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وقتی اخلاق و انسانیت معنی خود را برای نظامیان صهیونیست از دست می دهند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وقتی اخلاق و انسانیت معنی خود را برای نظامیان صهیونیست از دست می دهند"، کلیک کنید.