وزرای خارجه ایران و الجزایر درباره تحولات منطقه گفت وگو کردند

وزرای خارجه ایران و الجزایر درباره تحولات منطقه گفت وگو کردند

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه رایزنی های دیپلماتیک خود در نیویورک، با احمد عطاف وزیر امور خارجه الجزایر دیدار و در خصوص آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی و روابط دوجانبه 8 و تبادل نظر کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری تیکا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه رایزنی های دیپلماتیک خود در نیویورک، با احمد عطاف وزیر امور خارجه الجزایر دیدار و در خصوص آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی و روابط دوجانبه 8 و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن قدردانی از میزبانی گرم الجزایر از رییس جمهور ایران در خلال سفر به این کشور به منظور شرکت در نشست سران اوپک گازی و دیدارهای دوجانبه، خواستار افزایش رایزنی ها و تقویت همکاری ها در راستای استقرار و تثبیت امنیت در منطقه شد.

امیرعبداللهیان از نقش الجزایر در راستای کمک به توقف نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه و همچنین ارایه قطعنامه عضویت فلسطین در سازمان ملل متحد قدردانی نمود و رای غیرمسوولانه و غیرسازنده آمریکا در وتوی قطعنامه مزبور را به شدت محکوم کرد.

رییس دستگاه سیاست خارجی کشورمان همچنین بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای روابط دو کشور در تمامی سطوح سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین اجرایی شدن توافقات فی مابین تاکید داشت.

احمد عطاف، وزیر خارجه الجزایر نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، بر اهمیت گسترش روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران در تمامی سطوح سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تاکید کرد.

او همچنین از نقش رییس جمهور کشورمان در نشست سران اوپک گازی و رایزنی های سیاسی قدردانی نمود و آن را نشان از وضعیت روابط ممتاز دو جانبه دانست.

وزیر خارجه الجزایر ضمن تشکر از تلاش های دیپلماتیک کشورمان برای توقف جنگ علیه غزه، گفت: قضیه فلسطین برای الجزایر از اولویت بسیاری برخوردار است و ما به تلاش های خود برای پایان جنگ علیه غزه ادامه خواهیم داد.

طرفین در پایان مجدداً خواستار افزایش روابط در تمامی سطوح سیاسی، فرهنگی و اقتصادی شدند و بر لزوم پیگیری اجرایی شدن توافق ها تاکید کردند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزرای خارجه ایران و الجزایر درباره تحولات منطقه گفت وگو کردند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزرای خارجه ایران و الجزایر درباره تحولات منطقه گفت وگو کردند"، کلیک کنید.