وجود 134 هزار ساختمان نا ایمن در کشور

وجود 134 هزار ساختمان نا ایمن در کشور

عضو هیات مدیره انجمن ایمنی و مهندسی حریق استان تهران از وجود 134 هزار ساختمان ناایمن در کشور خبر داد.

به گزارش تیکا، مهدی بستانچی در همایش فناوری های مهندسی ایمنی حریق که با موضوع بررسی حریق بیمارستان گاندی در سالن همایش های دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت: ایمنی مساله مهمی است که متاسفانه آنطور که باید در کشورما به آن توجه نمی شود. جالب است که مردم هنگام خرید یک خانه به جنس دستگیره در و شیرآلات و … هم توجه می کنند، اما به ایمنی آن توجهی ندارند و برایشان سوال نمی شود که مصالح و مقاومت یک ساختمان چطور است. این موضوعی است که باید با فرهنگسازی و تغییر قوانین نسبت به آن اقدام شود.

وی ادامه داد: ما در کل کشور 134 هزار ساختمان ناایمن داریم همچنین در تهران 33 هزار ساختمان ناایمن داریم که وضعیت حدود 71 ساختمان بحرانی است. به عبارتی با وضعیت این ساختمان های بحرانی باید بگوییم که 71 ساختمان دارای وضعیت مشابه پلاسکو و متروپل هستند و در پایتخت فعالیت دارند.

بستانچی ادامه داد: متاسفانه در مورد نمای ساختمان ها نیز دستورالعمل مناسبی نداریم و بسیاری از کارفرماها و سازندگان ساختمان مساله ایمنی را کار فانتزی می بینند. بنابراین باید فرهنگ سازی شود و تقاضا میان مردم ایجاد شود.

عضو هیات مدیره انجمن ایمنی و مهندسی حریق استان تهران در مورد همکاری شرکت های دانش بنیان در زمینه ایمنی ساختمان ها نیز گفت: در این حوزه 30 شرکت دانش بنیان شناسایی کردیم و اگر حوزه به لحاظ اقتصادی هم جذاب باشد قطعاً آمار شرکت ها بیشتر می شود.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وجود 134 هزار ساختمان نا ایمن در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وجود 134 هزار ساختمان نا ایمن در کشور"، کلیک کنید.