واکنش فدراسیون دوومیدانی به مسابقات نیجریه/اعتراض ایران به مسیولین جهانی

واکنش فدراسیون دوومیدانی به مسابقات نیجریه اعتراض ایران به مسیولین جهانی

فدراسیون دوومیدانی بیانیه ای را در خصوص سطح مسابقات نیجریه صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تیکا، فدراسیون دوومیدانی نوشت؛ با توجه به تلاش فدراسیون دوومیدانی جهت حضور ورزشکاران در رقابت های سطح بالا، مسابقات تور قاره ای نیجریه با در نظر گرفتن مرجع سایت فدراسیون جهانی انتخاب و ملی پوشان به این رقابت ها اعزام شدند. 

 هفته گذشته تیم ملی دوومیدانی کشورمان متشکل از حسین رسولی، مهدی صابری، مهدی پیرجهان، سبحان احمدی و حمیده اسماعیل نژاد که شانس کسب سهمیه ورودی المپیک 2024 پاریس را دارند به رقابت های تور قاره ای نیجریه اعزام شدند. 

این تصمیم با توجه به اعلام سایت رسمی فدراسیون جهانی دوومیدانی که در جدول رویداد های آن سطح مسابقات کشور نیجریه “B” ثبت شده بود، اتخاذ شد تا ورزشکاران با شرکت در این رویداد و به دست آوردن نتیجه لازم یک گام به کسب سهمیه بازی های المپیک نزدیک تر شوند. 

اما لازم به توضیح است با توجه به وجود مرجع رسمی «فدراسیون جهانی دوومیدانی» و تایید این رویداد بعنوان رقابت هایی در سطح بالا (B) به نظر می رسد عدم هماهنگی میان فدراسیون دوومیدانی نیجریه و فدراسیون جهانی این رشته ورزشی (world athletics) تغییری در سطح اعلام شده این مسابقات توسط این نهاد بین المللی صورت پذیرفته است، و در این رابطه هیچگونه کوتاهی از سوی کادر فنی فدراسیون کشورمان صورت نگرفته است. 

گفتنی است، موضوع پیش آمده و این عدم هماهنگی با اعتراض کشورمان مواجه شده که این مسیله با مکاتبات انجام شده توسط فدراسیون دوومیدانی کشورمان با فدراسیون جهانی دوومیدانی در حال پیگیری است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش فدراسیون دوومیدانی به مسابقات نیجریه/اعتراض ایران به مسیولین جهانی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش فدراسیون دوومیدانی به مسابقات نیجریه/اعتراض ایران به مسیولین جهانی"، کلیک کنید.