هواشناسی ۱۴ تیر ۱۴۰۳/ افزایش دما در بیشتر مناطق کشور

هواشناسی ۱۴ تیر ۱۴۰۳/ افزایش دما در بیشتر مناطق کشور

آفتاب‌‌نیوز :

 بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، طی دو روز آینده در بیشتر مناطق کشور، جوی آرام برقرار است، در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

از شنبه هفته آینده تا دوشنبه در برخی مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران، البرز و مازندران، برخی نقاط در گیلان و غرب مازندران ابرناکی گاهی همراه با رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود.

بر اساس این گزارش، در این مدت در ارتفاعات کرمان، فارس، جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان به ویژه در ساعت‌های بعد از ظهر و شب رگبار و رعد و برق وزش باد شدید موقت در برخی نقاط گرد و خاک انتظار می‌رود.

پنجشنبه و جمعه افزایش نسبی دما در بیشتر مناطق کشور رخ می‌دهد و در غرب و جنوب غرب کشور تا شنبه افزایش نسبی دما را شاهد خواهیم بود. در پنج روز آینده در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال شرق شرق بخش‌هایی از مرکز و در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی وزش باد شدید گاهی گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

در پنج روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید تا خیلی شدید و گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا رخ می‌دهد. خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان تا جمعه مواج خواهد بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هواشناسی ۱۴ تیر ۱۴۰۳/ افزایش دما در بیشتر مناطق کشور" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هواشناسی ۱۴ تیر ۱۴۰۳/ افزایش دما در بیشتر مناطق کشور"، کلیک کنید.