همگام با کاهش نرخ ارز، سکه و طلا دوباره ارزان شد/ سکه به کانال 40 میلیون تومان بازگشت

همگام با کاهش نرخ ارز، سکه و طلا دوباره ارزان شد/ سکه به کانال 40 میلیون تومان بازگشت

نایب رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران از روند کاهشی قیمت سکه و طلا در طول یک هفته اخیر، همراستا با کاهش نرخ ارز آن هم برخلاف روند افزایشی طلای جهانی خبر داد.

محمد کشتی آرای در گفت وگو با تیکا، در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخلی اظهار کرد: روز گذشته در پایان هفته، قیمت جهانی طلا به 2380 دلار رسید که نسبت به ابتدای هفته 10 دلار افزایش داشته است. سایر فلزات گران بها نیز این هفته با افزایش قیمت همراه بوده اند.

نایب رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: برخلاف افزایش قیمت اونس جهانی طلا و بهای سایر فلزات گران بها، نرخ ارز در بازار داخل  در هفته ای که گذشت، با کاهش همراه بود؛ در نتیجه قیمت سکه و طلا نیز با توجه به کاهش نرخ ارز، روند کاهشی داشته و نسبت به ابتدای هفته ارزان تر شده است.

وی در رابطه با تغییرات قیمت انواع قطعات سکه و طلا در یک هفته اخیر و آخرین معاملات بازار، گفت: هر قطعه سکه تمام طرح جدید با 600 هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته، 40 میلیون و 700 هزار تومان قیمت داشت. سکه تمام طرح قدیم نیز با 500 هزار تومان کاهش بها آخرین معاملات روز پنجشنبه به 38 میلیون تومان رسید. نیم سکه و ربع سکه هر یک با 100 هزار تومان کاهش هفتگی به ترتیب 23 میلیون و 700 هزار تومان (نیم سکه) و 15 میلیون تومان (ربع سکه) دادوستد شد. در پایان هفته، سکه های یک گرمی بانک مرکزی نیز هفت میلیون و 200 هزار تومان تعیین قیمت شد که نسبت به ابتدای هفته تغییری نداشته است.

کشتی آرای ادامه داد: هر مثقال طلای 17 عیار (آب شده) با 285 هزار تومان کاهش در پایان هفته، 14 میلیون و 565 هزار تومان قیمت داشته و هر گرم طلای 18 عیار نیز بطور متوسط با 66 هزار تومان کاهش هفتگی سه میلیون و 362 هزار تومان به ازای هر گرم، مبنای معاملات طلا قرار گرفته است.

نایب رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با آخرین وضعیت حباب سکه، گفت: براساس آخرین معاملات روز گذشته در بازار سکه، بهای قطعه سکه هفت میلیون و 900 هزار تومان دارای حباب است. حباب سکه در این هفته نسبت به هفته گذشته، تغییر چندانی نداشته است. 

این کارشناس بازار سکه و طلای داخلی برای هفته پیش رو پیش بینی کرد: باتوجه به اینکه این روزها نرخ ارز یا کاهش همراه بوده و بازارهای جهانی نیز با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی نوسان خاصی نخواهد شد، بنابراین بنظر می رسد که تا روز دوشنبه، قیمت ها در بازار سکه و طلای داخلی در همین سطح باقی بماند.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همگام با کاهش نرخ ارز، سکه و طلا دوباره ارزان شد/ سکه به کانال 40 میلیون تومان بازگشت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همگام با کاهش نرخ ارز، سکه و طلا دوباره ارزان شد/ سکه به کانال 40 میلیون تومان بازگشت"، کلیک کنید.