همکاری ایران با عراق در خصوص ترمیم آثار و ابنیه تاریخی

همکاری ایران با عراق در خصوص ترمیم آثار و ابنیه تاریخی

 در این نشست رییس دستگاه دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران افزود :همانگونه کمیسیون های سیاسی و اقتصادی بین دو کشور برای بررسی موانع موجود تقویت همکاری ها و اجرایی سازی تفاهم نامه ها وجود دارد لازم است در حوزه فرهنگی نیز کمیسیونی بین دو کشور ایجاد شود.

وی همچنین سلام گرم وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری را به  احمد فکاکاک البدرانی ابلاغ کردند .

ایمانی پور افزود: یکی از فرصت های خوب همکاری بین دو کشور استفاده از ظرفیت اربعین حسینی است در این دیدار حجت الاسلام ایمانی پور آمادگی خود را برای همکاری در برگزاری هفته فرهنگی عراق در ایران و و همچنین هفته فرهنگی ایران در عراق اعلام کرد .

ایشان افزود آماده ایم در خصوص ترمیم آثار و ابنیه تاریخی با شما همکاری کنیم همچنین در حوزه نگهداری کتب خطی و تاریخی تجربیات گرانقدری در ایران وجود دارد که مایلیم این تجربیات را در اختیار دولت عراق قرار دهیم.ایمانی پور افزود رویدادهای مختلف فرهنگی در ایران برگزار می شود که مایلیم حضور هنرمندان و اهالی فرهنگ عراق در این رویدادها تقویت شود.

 در این دیدار احمد فکاک البدرانی ضمن خیر مقدم و تسلیت شهادت رییس جمهور شهید افزود: اشتراکات فراوانی در حوزه های مختلف بین ایران و عراق وجود دارد ایشان افزود در خصوص همکاری های فرهنگی هنری در جلسات مختلف با سفیر  و رایزن فرهنگی فعال شما در عراق جلسات مختلف برگزار شده است.

وی افزود :ما آماده همکاری جدی در حوزه سینما با جمهوری اسلامی هستیم حتی تسهیلاتی را برای امکان فیلمبرداری از اماکن تاریخی کشور عراق برای هنرمندان ایرانی ایجاد کرده ایم که قبلا سابقه نداشته است.

وی ادامه داد: ما آماده ایم تا هفته فرهنگی عراق در تهران را برگزار کنیم و ما به زودی چندین مرکز فرهنگی در کشورهای مختلف تاسیس خواهیم کرد که یکی از آنها در تهران خواهد بود. ایشان افزود وجود مراکز فرهنگی می تواند روند مبادلات فرهنگی را تسهیل کند همچنین پیشنویس چندین سند همکاری در حوزه فرهنگ و هنر و گردشگری وجود دارد که مشغول بررسی آنها هستیم.

 در پایان این نشست صورتجلسه همکاری های فرهنگی هنری میان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و وزارت فرهنگ گردشگری و آثار باستانی عراق به امضای طرفین رسید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همکاری ایران با عراق در خصوص ترمیم آثار و ابنیه تاریخی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همکاری ایران با عراق در خصوص ترمیم آثار و ابنیه تاریخی"، کلیک کنید.