هفته بیست و نهم لیگ برتر| پرسپولیس در قزوین به دنبال شنل قهرمانی / استقلال محکوم به برد مقابل گل گهر

هفته بیست و نهم لیگ برتر| پرسپولیس در قزوین به دنبال شنل قهرمانی استقلال محکوم به برد مقابل گل گهر

استقلال و پرسپولیس برای رسیدن به قهرمانی لیگ برتر محکوم به برتری مقابل گل گهر و شمس آذر هستند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری تیکا، تیم های استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال ایران ساعت 20 فردا به دیدار تیم های گل گهر سیرجان و شمس آذر قزوین خواهند رفت.

شمس آذر قزوینپرسپولیس

پرسپولیس هفته قبل دست به کار بزرگی زد و بازی 3 بر صفر باخته برابر استقلال خوزستان را 4 بر 3 به سود خود تمام کرد تا پس از هفته ها و در فاصله دو هفته مانده تا پایان فصل با 62 امتیاز به صدر جدول برود و مدعی شماره یک قهرمانی شود. شاگردان اوسمار ویرا در صورتی که بتوانند در این دیدار و بازی بعدی خود مقابل مس رفسنجان برنده از زمین خارج شوند، نهمین قهرمانی خود در لیگ برتر را در دوره بیست و سوم این تورنمنت جشن خواهند گرفت. غیبت احتمالی گیورگی گولسیانی که جای خالی او مقابل استقلال خوزستان حس شد، می تواند کار را برای پرافتخارترین تیم لیگ برتر سخت کند.

شمس آذر که اولین فصل حضورش را در لیگ برتر پشت سر می گذارد با وجود کسر 3 امتیاز انضباطی، با 39 امتیاز در رتبه ششم جدول است و می تواند با شکست پرسپولیس امیدوار به صعود به رده پنجم شود و با توجه به اینکه یک هفته تا پایان لیگ باقی خواهد ماند، بخت زیادی برای کسب عنوان پنجم لیگ برتر بیست و سوم شود. سعید دقیقی که فصل پر هیاهویی را پشت سر گذاشته، در میانه فصل تا یک قدمی سرمربیگری مس رفسنجان پیش رفت و در نهایت سرمربی شمس آذر باقی ماند تا تیمش بدون تردید در پایان فصل رتبه ای تک رقمی داشته باشد به خصوص که طبق اعلام خودش این آخرین باری است که در ورزشگاه خودی روی نیمکت شمس آذر می نشنید. شمس آذر در بازی فردا غایبی ندارد و تمامی نفرات آماده بازی هستند.

دو تیم تا به حال یک بار به مصاف هم رفته اند که پرسپولیس 2 بر یک برنده شده است.

استقلالگل گهر سیرجان

استقلال در حالی که خود را مدعی شماره یک قهرمانی می دید، هفته قبل در خانه نساجی مازندران متوقف شد تا صدر جدول را به رقیب سنتی بدهد. آبی ها در پایان نیمه اول با اختلاف 2 امتیاز صدرنشین بودند، اما دقیقه 95 پرسپولیس گل برتری را زد تا با یک امتیاز اختلاف به صدر برود. شاگردان جواد نکونام که بخت دوم قهرمانی هستند با امید به توقف رقیب سنتی در خانه شمس آذر، به دنبال برتری بر گل گهر هستند تا شاید به صدر بازگردند. قهرمانی دیگر در دست استقلال نیست، اما در صورتی که بتواند از سد حریف سیرجانی بگذرد حتی اگر پرسپولیس هم از سد شمس آذر بگذرد، در هفته آخر امید به قهرمانی را دارد، اما توقف برابر گل گهر می تواند نسخه ناکامی استقلال در کسب قهرمانی را بپیچد. کوین یامگا و مهدی مهدی پور که مدتی است فصل برای آنها تمام شده تنها غایبان استقلال در بازی فردا هستند.

گل گهر سیرجان که با 36 امتیاز در رده هشتم جدول قرار دارند برای آنکه تک رقمی باقی بمانند نیاز به کسب امتیاز از استقلال دارند. شاگردان مارینوس اوزونیدیس فصل پر نوسانی را سپری کردند و کمتر پیش آمد که بتوانند هفته ها نتایج خوبی بگیرند. سرمربی یونانی در این فصل نتوانست نتایج فوق العاده ای با تیم سیرجانی بگیرد، اما نتیجه دیدار فردای شاگردان او برابر استقلال در تعیین قهرمان این فصل نقش مهمی دارد. او در بازی با استقلال علیرضا علیزاده که از مهره های کلیدی تیمش است را به دلیل محرومیت و مهدی تیکدری را به خاطر مصدومیت در اختیار ندارد.  

دو تیم تا به حال 10 بازی با هم برگزار کرده اند که استقلال 8 و گل گهر یک بار برنده شده اند و یک بازی هم با تساوی به پایان رسیده است. آخرین دیدار دو تیم در سیرجان با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هفته بیست و نهم لیگ برتر| پرسپولیس در قزوین به دنبال شنل قهرمانی / استقلال محکوم به برد مقابل گل گهر" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هفته بیست و نهم لیگ برتر| پرسپولیس در قزوین به دنبال شنل قهرمانی / استقلال محکوم به برد مقابل گل گهر"، کلیک کنید.