هشدار نارنجی وضعیت جوی برای استان های شمالی در آخر هفته – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

هشدار نارنجی وضعیت جوی برای استان های شمالی در آخر هفته - خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

حسین ظفری سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور در گفت وگو با خبرنگار تیکا، در خصوص هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای روز چهارشنبه و پنجشنبه برای برخی از استان های کشور بیان کرد: برای روز چهارشنبه استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و ارتفاعات استان های گیلان، مازندران و اردبیل، تحت تاثیر سامانه جوی و هشدارهای سطح نارنجی خواهند بود.

معاون پیشگیری و کاهش خطرپذیری سازمان مدیریت بحران کشور گفت: برای روز پنجشنبه نیز برای استان های خراسان رضوی، شرق خراسان شمالی، شمال خراسان جنوبی، ارتفاعات سمنان و ارتفاعات و دامنه استان های مازندران و گلستان هشدار سطح نارنجی اعلام شد.

در ادامه این عضو شورای عالی مدیریت بحران کشور اختلال در سفرها، کاهش دید، لغزندگی جاده ها، آب گرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه های فصلی، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی، اختلال در ناوگان حمل و نقل، احتمال سقوط سنگ در نواحی کوهستانی و خسارت به صنعت کشاورزی را برای استان های ذکر شده پیش بینی کرد.

ظفری در پایان پرهیز از سفرهای غیر ضروری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از فعالیت های کوه نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آب روها، کنترل دما و رطوبت در سالن های پرورشی و استفاده از محلول های ضد تنش در گیاهان باغی را توصیه کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار نارنجی وضعیت جوی برای استان های شمالی در آخر هفته – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار نارنجی وضعیت جوی برای استان های شمالی در آخر هفته – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.