هزینه مسکن ملی پرند متری 10 میلیون تومان

به گفت مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند 4000 واحد نهضت ملی مسکن این شهر تا تابستان امسال تحویل متقاضیان می شود که هزینه این واحدها با مشاعات حدود 10 میلیون تومان در هر متر مربع بوده است.

به گزارش تیکا، آرش صیادی امروز در جریان بازدید خبرنگاران از پروژه های نهضت ملی مسکن شهر جدید پرند اظهار کرد: در طرح نهضت ملی مسکن، سهم شهر جدید پرند 33 هزار و 500 واحد مسکونی است که در مراحل مختلف ساخت قرار دارند. تعداد 3000 واحد مربوط به طرح اقدام ملی بوده که سال 1400 آغاز شده بود. از خرداد 1401 نیز پروژه نهضت ملی مسکن شروع شد.

وی افزود: بخشی از واحدهای مسکونی در پرند آماده واگذاری است اما به دلیل عدم تکمیل زیرساخت ها از جمله آب و فاضلاب امکان واگذاری آن وجود ندارد. در حال حاضر 4000 واحد برای واگذاری منتظر تامین تاسیسات بوده که تا تابستان امسال به بهره برداری می رسد. تعداد 1700 واحد از آن مربوط به نهضت ملی مسکن است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با اشاره به ثبت نام 220 هزار متقاضی نهضت ملی مسکن  در پرند گفت: از این تعداد بیش از 80 هزار نفر واوجد شرایط بودند. پس از طی دو نوبت الحاق زمین هم اکنون 33 هزار و 500 واحد در حال ساخت است و برای ساخت حدود 40 هزار واحد زمین کم داریم. یعنی زمینی معادل 1300 هکتار باید تامین شود. البته شهرک اعتمادیه با ظرفیت 11 هزار واحد در حال ساخت است اما در نهایت برای ساخت حدود 40 هزار واحد زمین کم داریم.

هزینه مسکن ملی پرند متری 10 میلیون تومان
عنوان

به گفته صیادی، آورده متقاضیانی که واحدهای آنها تا تابستان آماده می شود حدود 700 میلیون تومان بوده که هزینه ساخت واحدها با مشاعات آنها تقریبا 10 میلیون تومان در هر متر مربع برآورد می شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند در توضیح هزینه ساخت واحدها گفت: تلاش وزارت راه و شهرسازی و مجموعه دولت این بوده تا قیمت نهضت ملی مسکن را مدیریت کند و تقریبا یکسان باشد. اما واقعیت این است که تورم با قیمت ها همخوانی ندارد. وزارت راه و شهرسازی قیمت زمین را از مسکن حذف کرده تا هزینه ساخت کاهش یابد. البته با توجه به اینکه قراردادها مشمول تعدیل می شود  از متقاضیان نهضت ملی مسکن می خواهیم به موقع نسبت به تامین آورده خود اقدام کنند.

وی اعلام کرد: هم اکنون 800 واحد برای هنرمندان و خبرنگاران معرفی شده که وزارت ارشاد در حال ساخت و در مرحله بتن ریزی قرار دارد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند درباره واحدهای خالی این شهر گفت: سال گذشته 13 هزار واحد مسکونی خالی شناسایی و هم اکنون 10 هزار واحد به سازمان امور مالیاتی برای اخذ مالیات معرفی شده است؛ البته احتمال وجود 3000 واحد خالی از سکنه دیگر در این شهر جدید وجود دارد.

صیادی با بیان اینکه خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن غیر قانونی است، بیان کرد: امتیاز هیچ هویت حقوقی ندارد و امکان دارد افراد دارنده امتیاز از آن حذف شوند. بنابراین مردم بدانند این قرارداد بسیار پرریسک است و امکان دارد تمام سرمایه خود را از دست بدهند.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هزینه مسکن ملی پرند متری 10 میلیون تومان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هزینه مسکن ملی پرند متری 10 میلیون تومان"، کلیک کنید.