نوشیدنی پرطردار که عمرتان را طولانی می کند

نوشیدنی پرطردار که عمرتان را طولانی می کند

آفتاب نیوز :

در بررسی داده های مربوط به حدود 383 هزار مرد و زن در بریتانیا، محققان دریافتند که طی 10 سال، نوشیدن دو تا سه فنجان قهوه در روز خطر ابتلاء به بیماری قلبی، سکته مغزی، آریتمی های خطرناک قلبی و مرگ ناشی از بیماری قلبی و مرگ به هر دلیلی را بین 10 تا 15 درصد کاهش می دهد.

تجزیه و تحلیل قبلی بانک زیستی بریتانیا نشان داد که نوشیدن قهوه با مرگ و میر کمتری همراه است، حتی در میان افرادی که تا هشت فنجان در روز می نوشند.

حال نتایج این مطالعه جدید، ارتباط نوشیدن دو تا سه فنجان قهوه در روز را با آریتمی، مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی و مرگ و میر ناشی از همه علل تقویت می کند.

قهوه بدون کافیین از آریتمی قلبی محافظت نمی کند، اما با کاهش بیماری های قلبی عروقی مرتبط است. محققان خاطرنشان کردند که این نشان می دهد که قهوه کافیین دار کمی عملکرد بهتری دارد.

دکتر «پیتر کیستلر»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان آلفرد در ملبورن استرالیا، گفت: «از آنجایی که قهوه می تواند ضربان قلب را تسریع کند، برخی از مردم نگران هستند که نوشیدن آن می تواند برخی از مشکلات قلبی را تحریک یا تشدید کند.»

وی در ادامه افزود: «اما داده های جدید نشان می دهد که مصرف روزانه قهوه باید به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم برای افراد مبتلا به بیماری قلبی و بدون آن گنجانده شود. نوشیدن قهوه یا یک اثر خنثی دارد، به این معنی که هیچ ضرری ندارد، یا با فوایدی برای سلامت قلب همراه است.»

کیستلر خاطرنشان کرد: «قهوه بیش از 100 ترکیب فعال بیولوژیکی دارد. این مواد شیمیایی می توانند به کاهش استرس اکسایشی و التهاب، بهبود حساسیت به انسولین، افزایش متابولیسم، مهار جذب چربی توسط روده و مسدود کردن گیرنده های شناخته شده در ریتم غیرطبیعی قلب کمک کنند.»

کیستلر می گوید: «مکانیسم های مختلفی وجود دارد که از طریق آن قهوه ممکن است مرگ و میر را کاهش دهد و این اثرات مطلوب را بر بیماری های قلبی عروقی داشته باشد. قهوه خور ها باید احساس اطمینان کنند که حتی در صورت ابتلاء به بیماری قلبی می توانند به خوردن قهوه ادامه دهند. قهوه رایج ترین تقویت کننده عملکرد شناختی است؛ شما را هوشیارتر می کند و ذهن را بازتر می کند.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نوشیدنی پرطردار که عمرتان را طولانی می کند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نوشیدنی پرطردار که عمرتان را طولانی می کند"، کلیک کنید.