نمایشگاه گل محلات 25 تا 28 خردادماه برگزار می شود

نمایشگاه گل محلات 25 تا 28 خردادماه برگزار می شود

تیکا/مرکزی سرپرست فرمانداری شهرستان محلات گفت: نمایشگاه گل و گیاهان زینتی محلات از 25 خردادماه همزمان با روز ملی گل و دومین نکوداشت روز محلات برگزار خواهد شد.

مهدی ترکیان در گفت وگو با تیکا با اشاره به وقفه چندساله در برگزاری نمایشگاه گل محلات، اظهار کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته، هجدهمین نمایشگاه گل و محلات از 25 خردادماهه به مدت 3 روز برگزار خواهد شد. 25 خرداد به عنوان روز ملی گل و گیاه ثبت شده و دومین نکوداشت روز محلات نیز به همین مناسبت برگزار می شود.

وی ادامه داد: نمایشگاه در زمینی به مساحت 20 هزار متر مربع برگزار خواهد شد که حدود هفت هزار متر مربع فضای نمایشگاهی در آن دیده شده و 100 غرفه نیز محصولات خود را به نمایش خواهند گذاشت. همزمان با نمایشگاه گل و گیاه، صنایع وابسته آن نیز به نمایش درخواهد آمد. در حاشیه نمایشگاه، محصولات جانبی، گروه های هنری، تیاترهای خیابانی و صنایع دستی نیز توانمندی های خود را عرضه خواهند کرد.

سرپرست فرمانداری شهرستان محلات افزود: آماده سازی سالن جدید در محوطه نمایشگاه گل در حال انجام بوده و آماده سازی پارکینگ نیز توسط شهرداری در حال انجام است. قرارداد تامین روشنایی بلوار نمایشگاه با مدیریت توزیع برق منعقد شده و تجهیزات آن نیز تامین شده و پس از چند سال وقفه، روشنایی آن تامین خواهد شد. طراحی المان های گل و گیاه توسط شهرداری و اتحادیه گل و گیاهان زینتی در حال انجام است.

وی تصریح کرد: محوطه سازی محیط نمایشگاه در حال انجام است و تا اوایل خردادماه زیرساخت های مورد نیاز فراهم خواهد شد. با مذاکرات انجام شده، یک گروه از مدیریت توزیع برق شهرستان برای جلوگیری از مشکلات احتمالی برق و روشنایی در طول برگزاری نمایشگاه در محل نمایشگاه حضور خواهند داشت. مذاکرات برای الحاق محوطه روبرویی نمایشگاه به عنوان پارکینگ دایمی برای مجموعه در حال انجام است. علاوه بر استفاده از ظرفیت های شهرستان در اسکان بازدیدکنندگان و غرفه داران، هماهنگی های لازم با اصناف به منظور ارایه خدمات پذیرایی به میهمانان انجام شده است.

وی گفت: اقدامات لازم به منظور حضور مدعوین انجام شده و سفرا و رایزنان اقتصادی نیز دعوت شده اند. برنامه ریزی جهت دعوت یکی از وزرا یا معاونان رییس جمهور در نمایشگاه در حال انجام است تا بتوان پتانسیل های کشاورزی و ماهیان زینتی شهرستان را در سطح کشور معرفی کرد.

وی افزود: با حضور سفرا و رایزنان اقتصادی، در حوزه صادرات گل شناخت خوبی از توانمندی های محلات ایجاد خواهد شد و هرچه مشارکت مردم بیشتر شود، زمینه ایجاد اشتغال را بیشتر از گذشته فراهم کرده و به نفع شهرستان و در خدمت توسعه کشور خواهد بود.

سرپرست فرمانداری محلات اظهار کرد: به منظور توسعه صنعت گل باید زیرساخت های این صنعت نیز فراهم شود که تامین آب یکی از این زیرساخت هاست. اگرچه در این راه با دشواری هایی مواجه هستیم اما تلاش می شود که از ظرفیت های موجود استفاده شده و نیاز متقاضیان تامین شود.

وی تصریح کرد: به منظور شناخت بهتر مسیولین و بازدیدکنندگان از ظرفیت های شهرستان محلات تاکید شده است که چند غرفه به ماهیان زینتی اختصاص پیدا کند تا از این طریق مقدمات برگزاری نمایشگاه ماهیان زینتی در محلات فراهم شود.

ترکیان گفت: تلاش می شود تا شرکت شهرک ها نسبت به تکمیل شهرک ماهیان زینتی محلات اقدام کند. مراحل اولیه تامین مالی دیوارکشی شهرک ماهیان زینتی انجام شده و زیرساخت آب شهرک فراهم شده است و در مرحله تامین ترانس برق قرار دارد.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نمایشگاه گل محلات 25 تا 28 خردادماه برگزار می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نمایشگاه گل محلات 25 تا 28 خردادماه برگزار می شود"، کلیک کنید.