نمایشگاه کتاب مالزی افتتاح شد

نمایشگاه کتاب مالزی افتتاح شد

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب مالزی با حضور وزیر آموزش عالی مالزی، سفیر ایران و حمیدرضا ارزانی رایزن فرهنگی ایران درمالزی و جمعی از مسیولان کشورها و ناشران شرکت کننده در کوالالامپور پایتخت مالزی گشایش یافت.

به گزارش تیکا، محمود واعظی -رییس دانشکده اللهیات و معارف اسلامی تهران و نماینده ویژه و سفیر کتاب جمهوری اسلامی ایران- که در این نمایشگاه حضور یافته درباره جزییات برپایی این نمایشگاه گفت: حدود 17 کشور شامل چین، تایلند، اندونزی، فیلیپین، میانمار، کامبوج، ایران، کره جنوبی، تایوان، هند، سنگاپور، برونییی و … در بیست و چهارمین نمایشگاه کتاب مالزی حضور دارند.

وی ادامه داد: برای نخستین بار از جمهوری اسلامی ایران بصورت میهمان ویژه به عنوان «سفیر کتاب» از انتشارات بین المللی الهدی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دعوت بعمل آمده است.

رییس دانشکده اللهیات و معارف اسلامی ادامه داد: در این نمایشگاه کشورهای مختلف کتاب های متنوع با موضوعات مختلف و گوناگون را به زبان های مختلف به نمایش گذاشته اند.

واعظی ادامه داد: شماری از نمایندگان و ناشران کشورهای مختلف در گفت وگو با نماینده اعزامی انتشارات بین المللی الهدی با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط این انتشارات در خصوص ترجمه و ترجمه های متقابل برای حضور در نمایشگاه های کتاب، از اعلام آمادگی و ابراز علاقه برای همکاری با این انتشارات دادند.

نماینده انتشارات الهدی خاطرنشان کرد: بنده توضیحاتی درباره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که اخیر برگزار شد و همه ساله با حضور هزاران ناشر برگزار می شود داده شد اما در کمال تعجب برخی از آنها با این نمایشگاه آشنا نبوده و اطلاعاتی از آن نداشتند که توضیحات لازم ارایه شد.

واعظی در بخش دیگری از سخنان خود به ابراز تاسف و تالم و همدردی برخی از ناشران نسبت به شهادت حضرت آیت الله رییسی رییس جمهور و همرهان در حادثه سقوط بالگرد ایشان اشاره و این واقعه را بسیار دردناک و جانگداز عنوان کردند.

به گفته وی، ناشران تصریح کردند شهید رییسی از جمله انسان ها و مردان قوی جهان بود که با اسراییل جنگید و همواره یارو و طرفدار مظلومان فلسطین و غزه بود.

واعظی گفت: ناشران معتقدند برخی کشورهای عربی با اینکه مسلمان هستند ولی هیچکدام در دافع از مردم مظلوم فلسطین و غزه موضعی از خود نشان ندادند ولی جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار جلودار همه کشورها در دفاع از مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین و غزه بود. ناشران برای شهید رییسی و همراهان ایشان علو درجات و غفران الهی را از خداوند متعال مسیلت کردند.

نمایشگاه بین المللی کتاب مالزی، که از 26 ماه می تا 4 ماه ژوین سال 2024  (6 تا 15 خرداد ماه) در مالزی کوالالامپور برگزار می شود.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نمایشگاه کتاب مالزی افتتاح شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نمایشگاه کتاب مالزی افتتاح شد"، کلیک کنید.