نجات جان 37 نفر در خزر

نجات جان 37 نفر در خزر

آفتاب نیوز :

سال ها از اجرای طرح دریا به منظور کاستن از تعداد موارد غریق و فوت در این خصوص در مازندران می گذرد و روزی از تابستان های سال های گذشته نبود که با مرگ براثر غرق شدن در دریای خزر تمام نشود؛ اما امسال وضعیت طور دیگری رقم خورده است و می توان گفت مسافران و مردم مازندران سواحل امنی را تجربه می کنند و آژیر مرگ کمتر در این مدت نواخته شد.

مازندران دارای 15 شهرستان ساحلی است که در این میان شهرستان های محمود آباد با 30 کیلومتر ساحل آزاد و بیش از 120 راه دسترسی دارای 16 طرح، بابلسر با 27 کیلومتر نوار ساحلی و 13 کیلومتر نوار ساحلی قابل شنا، از شاخص ترین شهرستان های مرکزی استان در اجرای این طرح محسوب می شوند.

دریا و تنی به آب زدن بخش جدا نشدنی سفر مردم به مازندران است البته این موضوع براساس داده های آماری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مبنی بر اینکه بیشتر مسافران مقصد سفرشان به استان شهرستان های ساحلی است صحه می گذارد.

سابقه ایجاد ساحل امن برای شنای مسافران در مازندران به اوایل دهه 90 بر می گردد به طوریکه طرح سالم سازی دریا از سال 1391 با هدف کاهش تلفات ناشی از غرق شدن هنگام شنا و همچنین ارایه خدمات تجمیعی گردشگری و نظارت های اجتماعی در 60 نقطه از سواحل مازندرانی دریای خزر به اجرا درآمد و هرساله این طرح از ابتدای خرداد شروع می شد و تا پایان تابستان ادامه دارد.

رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران گفت: طی 9 روز گذشته از آغاز طرح های دریا باحضور ناجیان غریق 37 نفر از غرق شدن در دریای مازندران نجات پیدا کردند.

نقی کریمیان روز جمعه افزود: باتوجه به روز های تعطیل و همزمانی آن با پایان هفته ناجیان غریق در طول نوار ساحلی استان به خط شد.

وی با اشاره به استقرار یک هزار ناجی غریق در 550 نقطه حادثه خیز سواحل مازندران، افزود: از هفته آینده پایش سواحل را برای افزایش تعداد ناجیان غریق در نقاط حادثه خیز استان خواهیم داشت.

رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران بیان کرد: باتوجه به بحث آزادسازی و همچنین بحث پسروی دریا پیش بینی ما این بوده تعداد نقاط حادثه خیز دریای مازندران به 700 نقطه افزایش یافته و در این زمینه باید تمهیدات لازم اندیشیده شود.

کریمیان با اشاره به آغاز طرح های دریا از 9 خرداد ماه، اضافه کرد: تاکنون 37 نفر از غرق شدن در دریای مازندران نجات یافتند که از این تعداد 30 نفر آقا و هفت نفر خانم هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نجات جان 37 نفر در خزر" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نجات جان 37 نفر در خزر"، کلیک کنید.