نبرد بی ادعا! – تیکا

نبرد بی ادعا! - تیکا

به گزارش خبرگزاری تیکا؛ اتریش به عنوان یکی از تیم‌های روی فرم اروپا به تورنمنت کشور همسایه آمد و با صدرنشینی در گروه D که فرانسه و هلند در آن بودند، شگفتی بزرگی آفرید. اتریش که در دو حضور اولش در یورو، در سال 2008 به عنوان میزبان و هشت سال بعد، نتوانسته بود از مرحله گروهی عبور کند، با مربیگری رالف رانگنیک یکی از تیم‌های جذاب این دوره بوده و حتی اگر نتواند ترکیه را ببرد، همین صعود به مرحله حذفی برایش دستاورد بزرگی محسوب می‌شود. البته آنها پیش از این در جام جهانی 1934 و 1954 و همچنین یورو 2020 به مرحله حذفی رسیده‌اند.
تیم پرانرژی رانگنیک پتانسیل نخستین حضور در جمع هشت تیم برتر اروپا را دارد و نتایج اخیر این را تأیید می‌کند، آنها در 19 بازی آخرشان 14 برد و تنها دو شکست داشته‌اند. از دو سال قبل که رانگنیک آمده، تنها سه تیم پرتغال، هلند و اسپانیا درصد پیروزی بیشتری نسبت به اتریش ثبت کرده‌اند. اتریش در فروردین با نتیجه 6 بر یک ترکیه را در دیداری دوستانه در وین در هم کوبید که میشاییل گرگوریتش در آن هت‌تریک کرد. اما در بازی‌های رسمی ترکیه در پنج مسابقه آخرش با اتریش نباخته و در همه آنها کلین‌شیت کرده هر چند بازی امشب نخستین دیدار دو تیم بعد از تساوی بدون گل در مقدماتی یورو 2012 است.
تیم وینچنزو مونتلا از بازی آخر گروه F مقابل جمهوری چک یک امتیاز می‌خواست اما 2 بر یک برنده شد و با شش امتیاز پشت سر پرتغال قرار گرفت. ترکیه دومین تیم جوان مرحله گروهی یورو 2024 بود و می‌خواهد برای نخستین بار بعد از یورو 2008 که تا نیمه نهایی پیش رفت، به مراحل پایانی جام ملت‌های اروپا برسد. با حمایت صدها هزار مهاجر ترک که در 60 سال گذشته در آلمان زندگی کرده‌اند، این کار شدنی است.
رانگنیک 66 ساله به لایپزیشی برمی‌گردد که سال‌های موفقی را به عنوان مربی و مشاور در آن سپری کرده. او باید حداقل یک تغییر نسبت به تیم برنده برابر هلند در تیمش ایجاد کند چون پاتریک ویمر، بال ولفسبورگ محروم است، شاید کریستوف بومگارتنر که در هشت بازی ملی آخرش روی 9 گل تأثیر مستقیم داشته، جای او را بگیرد. مارکو آرناتوویچ که با 110 بازی ملی رکورددار است، برای بازی در خط حمله با گرگوریتش رقابت دارد.
مونتلا هم باید تیمش را بدون صد آکایدین و کاپیتان هاکان چالهان اوغلو بچیند چون هر دو مقابل جمهوری چک دومین کارت زرد خود را گرفتند اما عبدالکریم بارداکچی از محرومیت برگشته و می‌تواند زوج مریح دمیرال در قلب خط دفاعی شود. اگر کنان ییلدیز یوونتوس با 19 سال و 59 روز سن و آردا گولر رئال مادرید با 19 سال و 128 روز سن در ترکیب اصلی قرار بگیرند، برای نخستین بار در تاریخ یورو بعد از سال 1964 تیمی در مرحله حذفی یورو از دو بازیکن زیر 20 سال استفاده می‌کند.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نبرد بی ادعا! – تیکا" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نبرد بی ادعا! – تیکا"، کلیک کنید.