معرفی متهمان دادگاه منافقین/ رویا احمدی موسوی؛ متهم ردیف چهلم

معرفی متهمان دادگاه منافقین/ رویا احمدی موسوی؛ متهم ردیف چهلم

رویا احمدی موسوی متهم ردیف چهلم دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) است.

به گزارش تیکا، متهم ردیف چهلم رویا احمدی موسوی فرزند سید محمد نام دارد. او پس از چند مرحله شرکت در کنکور، در سال 1364، به بهانه ی تحصیل، به صورت قانونی، از کشور خارج شده و به آلمان می رود و در آنجا با یکی از منافقین به نام موسی فیض مرزوقی (با نام مستعار جلال) ازدواج تشکیلاتی می کند.

در ادامه او  در سال 1367، در عملیات تروریستی- نظامیِ فروغ جاویدان شرکت نموده و پس از شکست مفتحضانه نیروهای نفاق، متواری شده و خود را به کرمانشاه می رساند. از آنجا او  ضمن تماس با یکی از اعضای خانواده خود در تهران، درخواست کمک کرده و نهایتاً با کمک برخی از بستگان خود، مخفیانه به تهران می آید.

 مشارالیها مدت 20 روز را در تهران، در منزلی مخفی شده و در نهایت به صورت غیرقانونی از کشور متواری و دوباره به تشکیلات می پیوندد.  خبر این اقدام او در میان اعضای گروهک می پیچد، تا آنجا که مسعود رجوی در جایی می گوید «تنها کسی که توانست پس از عملیات فروغ، به تهران برود و بازگردد خواهر مجاهد ما، رویا بوده است» که این مسیله، سبب شهرت دو چندان او در میان اعضا می شود. 

رویا احمدی در دوره های مختلف، مسیولیت هایی در مقر اشرف و کلن آلمان، داشته است. به عنوان مثال، در سال 1377 مسیول مالی- اجتماعی منافقین در عراق بوده و مدتی را نیز به عنوان معاون زهرا رجبی در آلمان، خدمت می نماید. در حال حاضر نیز، او  از اعضای شورای رهبری و از مسیولین دفتر نفاق در آلمان به شمار می رود. همچنین همسر او  به نام موسی فیض مرزوقی فرزند جعفر نیز بعد از خروج از کشور، به عراق اعزام و در شاخه ی نظامی نفاق به عنوان افسر عملیاتی، در مقر اشرف سازماندهی و سپس مسیول مرکز می شود.

خواهرزاده ی او  به نام آتوسا عقیلی فرزند سهراب نیز مسیول تشکیلات منافقین در آلمان است.

رویا احمدی تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-124/1-2009 است.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معرفی متهمان دادگاه منافقین/ رویا احمدی موسوی؛ متهم ردیف چهلم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معرفی متهمان دادگاه منافقین/ رویا احمدی موسوی؛ متهم ردیف چهلم"، کلیک کنید.