مردم شیراز از رییس جمهور شهیدشان گفتند/آیت الله رییسی پشت میز ریاست پنهان نشد

مردم شیراز از رییس جمهور شهیدشان گفتند/آیت الله رییسی پشت میز ریاست پنهان نشد

تیکا/فارس سانحه سقوط بالگرد ریاست جمهوری که در تاریخ 30 اردیبهشت، نزدیک روستای وزرقان اتفاق افتاد و در پی آن آیت الله سیدابراهیم رییسی، رییس جمهور، دکتر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه و مالک رحمتی، استاندار آذربایجان شرقی، سید محمدعلی آل هاشم، امام جمعه تبریز و سید مهدی موسوی، رییس یگان حفاظت رییس جمهوری ، به همراه سه خلبان بالگرد به شهادت رسیدند و ملت ایران و جهان اسلام را داغدار خود کردند.

در همین راستا تاکنون مراسم متعددی در سطح استان فارس برای بزرگداشت شهدای خدمت و شهید جمهور برگزار شده است و یکی از اصلی ترین برنامه ها، مراسم بزرگداشت شامگاه پنج شنبه، 3 خردادماه بود که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) با حضور حداکثری مردم و مسیولان استان فارس برگزار شد.

اعظم عسکری، مبلغ مهدویت در سطح مدارس و 31 ساله در حاشیه این مراسم به خبرنگار تیکا گفت: بسیاری از مردم شناختی از شخصیت شهید آیت الله ابراهیم رییسی نداشتند. بعد از این اتفاق ناگوار، اهداف و شاخصه های اخلاقی ایشان پررنگ تر شد.

وی افزود: ریاست جمهوری ما، مردی محجوب و خدمت گزار بود که پشت میز ریاست پنهان نشد، بلکه به بسیاری از مناطق که مسیولان قدم نگذاشته بودند، رفت و در آخر در راه خدمت به خلق شهید شد.

عسکری ادامه داد: با وجود این که به بسیاری از پرونده های قضایی آگاه بوده و تسلط داشتند، اما آبروداری می کرد. کنایه و تمسخرات افراد را بی جواب گذاشت که این نشان از شخصیت محکم و والای شهید رییسی است. کسی که هدفی جز خدمت به خلق نداشت و از مقام ریاست جمهوری و قوه قضاییه سوء استفاده نکرد، چون برای ایشان منافع ملی بر منافع شخصی ارجعیت داشت.

مهرزاد حسینی، مسیول امور فرهنگی و هییت امنای مسجد نیمه ساخته امام حسن مجتبی (ع) هم در حاشیه این مراسم در گفت وگو با خبرنگار تیکا پس از عرض تسلیت به مناسبت شهادت رییس جمهور مردمی و هییت همراه ایشان، گفت: بعد از انقلاب چهره ای به جهان معرفی شد که حامی مظلومان و محرومان بود.

وی بیان کرد: بعد از انقلاب اسلامی کمتر مسیولی را داشتیم که به محبوبیت شهید آیت الله رییسی برسد. با شرکت در مراسم یادبود ایشان شاید بتوانیم، دینی که بر گردن ما دارند را ادا کنیم. بر مردم پوشیده نیست، هرچه که از ایشان مشاهده کردیم، مردم داری بود. زبان از بیان شخصیت گرامی ایشان قاصر است. شهید رییسی در راه خدمت به شهادت رسیدند و شهید خدمت شدند. شهادت مبارکشان باد.

محبت زیادی نسبت به مردم داشت

سید محمد محمودی، امام جماعت مسجد و حسینیه امام حسن مجتبی(ع) هم به خبرنگار تیکا گفت: شهید آیت الله رییسی، خدمات قابل توجه و دلسوزی و محبت زیادی نسبت به مردم ایران داشتند، پس باید مسیولیتی برای آحاد مردم جامعه باشد که در مراسم سوگواری ایشان شرکت کند.

وی افزود: ایشان حقیقتاً برای مردم و برای حل مشکلاتشان دلسوزی فراوانی داشتند و صمیم قلب به ملت عشق می ورزیدند به دنبال حل مسایل بودند. نوع بیانات و مصاحبه ها و رفتارهای ایشان حکایت از این داشت که رییس جمهور به دنبال حل مسایل مردم بود گرفتاری ها و معضلات مردم را شخصا می دید و به عوامل اجرایی دستور کار می داد و شخصا نظارت می کرد.

خدیجه کاظمی پور، بانوی 34 ساله و خانه دار نیز به خبرنگار تیکا گفت: درباره شخصیت ایشان همین کافی است که بگوییم معاندین و کسانی که مخالف ایشان بودند به خاطر عظمت این بزرگوار، به ایران اسلامی تسلیت گفتند، کسانی که رسم عزای عمومی ندارند، به احترام رییس جمهور و وزیر خارجه ما پرچم هایشان را نیمه افراشته کردند و به وزارت خانه های ما در کشورهای مختلف رفتند و گل اهدا کردند.

وی اضافه کرد: مردم کشورهای دیگر هم شخصیت بزرگان ما را درک کرده و احترام گذاشتند. خون شهدای خدمت، بیدارکننده افرادی است که به خواب غفلت رفته اند.

نازنین فاطمه فرامرزی، 15 ساله هم به خبرنگار تیکا گفت: ایشان مزد خدمت صادقانه خود را گرفت، اگر غیر از شهادت نصیب ایشان می شد به درستی حقشان ادا نمی شد. ریاست جمهوری مزد تلاش شبانه روزی و خدمت صادقانه خود را از خداوند گرفتند.

وی افزود: شهید خدمت، در تمام مناطقی که رفت و آمد سخت بود و می توانست کسی را به نیابت از خودش اعزام کند، ولی برای شنیدن صدا و درد دل مردم و لمس مشکلاتشان، با جان و دل به میان مردم رفت و در آخر جان خود را در راه خدمت به خلق فدا کرد. و رییس جمهور دل ها شد.

به گزارش تیکا، در این مراسم که به همت ستاد بزرگداشت شهدای خدمت استان فارس و حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شده بود، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری، تولیت حرم مطهر به سخنرانی پرداخت و بعد از آن شاعران به نغمه سرایی در رثای شهدای خدمت پرداختند و سپس مداحی و مرثیه سرایی با حضور زایران سومین حرم اهل بیت(ع) برگزار شد.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مردم شیراز از رییس جمهور شهیدشان گفتند/آیت الله رییسی پشت میز ریاست پنهان نشد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مردم شیراز از رییس جمهور شهیدشان گفتند/آیت الله رییسی پشت میز ریاست پنهان نشد"، کلیک کنید.