مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی|کابوس حذف پرسپولیس مقابل گربه سیاه

مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی|کابوس حذف پرسپولیس مقابل گربه سیاه

آفتاب نیوز :

اولین بازی مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی امروز بین دو تیم مس رفسنجان و پیکان تهران برگزار می شود و سایر مسابقات روز جمعه برگزار خواهد شد. استقلال هم با شکست مقابل مس رفسنجان در مرحله یک شانزدهم حذف شد تا غایب بزرگ مسابقات باشد. 

نگاهی به این دیدار ها می اندازیم.

آلومینیوم اراک – پرسپولیس؛ کابوس حذف سرخپوشان مقابل گربه سیاه!

فردا سومین مسابقه دو تیم در این فصل برگزار می شود، در دو بازی رفت و برگشت لیگ، بازی رفت را پرسپولیس برد و در اراک، آلومینیوم با گل از راه دور و دیدنی امیر نوری سرخپوشان را شکست داد تا علیرضا بیرانوند بعد از مسابقه گفت دشمن شاد شدم!

فردا بیرانوند به احتمال زیاد غایب خواهد بود و امیر رفیعی دروازه بان جوان پرسپولیس درون دروازه است، کسی که در 4 حضور نخستش در لیگ برتر هیچ گلی نخورد. پرسپولیس از زمانی که آلومینیوم به لیگ برتر آمده همواره مقابل این تیم دشواری های بسیاری داشته چه زمانی که سرمربی این تیم رسول خطیبی بوده، چه زمانی که مجتبی حسینی مربی اسبق پرسپولیس. فردا احتمالا بازی با حضور تماشاگر برگزار می شود و این مرتبه برگزار کنندگان و مسیولان نظم دهی ورزشگاه باید بیشتر از گذشته حواس شان باشد تا اتفاق بد و تلخ پایان بازی استقلال وآلومینیوم تکرار نشود.

سرخپوشان با اوسمار ویرا سرمربی برزیلی دنبال هر دو جام هستند، باخت در این بازی معنایش از دست رفتن یک افتخار بزرگ خواهد بود. پرسپولیس در بازی فردا نسبت به مسابقه برگشت لیگ، شهاب زاهدی را هم در اختیار ندارد، اما این مرتبه اورنوف در ترکیب اصلی حضور خواهد داشت. پرسپولیس اصلا دلش نمی خواهد مثل رقیب سنتی خود استقلال با این جام وداعی زودهنگام داشته باشد به همین دلیل شاید محتاط تر از دیگر دیدار ها به میدان بیاید و با تمرکز و تعلل بیشتری بازی کند.

مهدی لیموچی بازیکن 5 گله آلومینیوم خطرناک ترین بازیکن اراکی ها برای پرسپولیس خواهد بود البته که دروازه بان جوان پرسپولیس هم باید مراقب شوت های از راه دور بازیکنانی مثل امیرنوری هم باشد. فروردین 1401 آلومینیوم اراک توانست پرسپولیس را با یحیی گل محمدی 3 بر 2 شکست بدهد و این تیم را از گردونه رقابت ها حذف کند و سرخپوشان نمی خواهند بار دیگر آن کابوس تکرار شود.

مهدی ترابی به احتمال زیاد فردا بازوبند کاپیتانی را بر بازو خواهد بست، زیرا امید عالیشاه مصدوم است، بیرانوند هم به احتمال زیاد غایب خواهد بود، وحید امیری هم شاید در ترکیب اصلی حضور نداشته باشد. پرسپولیس برای رسیدن به این مرحله نفت و گاز گچساران را 3 بر صفر برد و آلومینیوم اراک هم تیم نساجی مازندران را یک بر صفر شکست داد.

تراکتور تبریز – ذوب آهن اصفهان؛ قرمزپوشان با مربی تیم ملی به دنبال انتقام!

این مسابقه هم یک بازی تکراری است! دو تیم در لیگ برتر دو هفته پیش مقابل همدیگر قرار گرفتند و ذوب آهن شگفتی خلق کرد و تراکتور را در تبریز 4 بر یک شکست داد. مسابقه ای که آخرین حضور پاکو خمز سرمربی اسپانیایی در تراکتور بود و بعد از آن او هم به کشورش بازگشت! ذوب آهن اکنون شرایطش نسبت به آن بازی بهتر و ایده آل تر شده است.

تراکتور برای سامان دادن به وضعیت خودش در اولین گام با حمید مطهری مربی تیم ملی قرارداد امضا کرد این مربی روز گذشته به تبریز رفت تا در جشن تولد 50 سالگی اش کارش را آغاز کند و احتمالا یحیی گل محمدی هم سرمربی تراکتور خواهد شد البته شاید فصل آینده! قطعا بازیکنان، مدیران و مربیان تراکتور نمی خواهند دوباره در خانه مغلوب ذوب آهن آماده و سرحال شوند.

باید دید تراکتور با مربی ایرانی مقابل ذوب آهن چه نتیجه ای رقم می زند. تراکتور در بازی رفت هم مقابل ذوب آهن یک بر صفر شکست خورده بود و نمی خواهد سومین باخت را در یک فصل از ذوب آهن متحمل شود.

تراکتور برای رسیدن به این مرحله چوکای تالش را شکست داد و ذوب آهن هم تیم آکادمی کیا را شکست داد.

آبی پوشان جنوب – سپاهان اصفهان؛ آبی پوشان به دنبال خلق شگفتی

سپاهان به نظر قرعه ای ساده تر از مدعیان دارد و باید به مصاف تیم دسته اولی آبی پوشان جنوب برود تیمی که همین هفته به دلیل اینکه ورزشگاه نداشت! مسابقه اش با تیم فجرشهید سپاسی در لیگ یک برگزار نشد تا جنجالی بزرگ در لیگ به وجود بیاورد! آبی پوشان دوباره در اهواز هستند و این مرتبه باید میزبان سپاهان اصفهان یکی از مدعیان قهرمانی جام قرار بگیرند مسابقه ای که در ورزشگاه شهدای فولاد اهواز برگزار خواهد شد.

سپاهان قطعا جام حذفی را جدی می گیرد و با تمام توان در این بازی حاضر خواهد شد تا مورایس در دومین سال حضورش در سپاهان حداقل شانس کسب یک جام را داشته باشد و در آنسوی میدان هم آبی پوشان جنوب با تمام توان برای خلق شگفتی به میدان می آیند. سیاوش اکبرپور مهاجم اسبق استقلال که حالا سرمربی آبی پوشان جنوب است هم گفته باید میزبانی شایسته برای سپاهان باشیم!

ملوان انزلی – سایپا تهران؛ قوی سپید مدعی جام؟

ملوان فصل شگفت انگیزی را رقم زده و در لیگ برتر در جایگاه پنجم لیگ برتر است، ملوانان در جام حذفی همیشه یکی از مدعیان سنتی جام هستند و سابقه قهرمانی در این جام را هم دارند. سایپا تهران، اما مدت هاست از سطح اول فوتبال کشور دور شده و در لیگ یک روزگار می گذارند.

 نارنجی پوشان تهرانی با مجتبی سرآسیایی سرمربی خود به انزلی می روند، ولی شاید آن ها به اندازه ملوان جام حذفی را جدی نگیرند و به دنبال لیگ باشند هرچند تقریبا شانسی برای صعود به لیگ برتر نخواهند داشت. ملوان در مرحله قبل شهر راز را شکست داد و سایپا هم تیم پارس جنوبی را برد.

هوادار تهران – مس سونگون ورزقان؛ صعود آسان شاگردان شجاعی؟

هوادار قرعه خوبی دارد و مسعود شجاعی فرصت دارد که به راحتی از این مرحله صعود کند به شرطی که واقعا بازیکنان تیم هوادار مثل بازی های لیگ در این مسابقه به میدان بروند و حریف را دستکم نگیرند.

 تیم مس سونگون هم نفراتی نام آشنا در کادر فنی و سرپرستی خود دارد یونس باهنر مدافع اسبق پرسپولیس مدیر تیم است و علی اصغر کلانتری سرمربی اسبق فجرسپاسی هدایت فنی مس را برعهده دارد. اگر در این بازی مس برنده شود می توان گفت شگفتی رقم خورده است. هوادار برای رسیدن به این مرحله استقلال خوزستان را برد و مس سونگون هم تیم دسته دومی شناورسازی قشم را شکست داد.

فجرشهید سپاسی – گل گهرسیرجان؛ قرعه راحت یا خلق شگفتی؟

فجرسپاسی در لیگ یک از مدعیان صعود به لیگ برتر است و می خواهد دوباره به سطح اول فوتبال برگردد، فردا میزبان تیم پر امکانات و خوب گل گهرسیرجان است، ولی قطعا اوزونیدیس سرمربی یونانی گل گهر می داند در شیراز ممکن است غافلگیر شود، زیرا فجر بازیکنان جوان و دونده و با کیفیتی دارد که در صورت بازی مغرورانه بازیکنان گل گهر می توانند باعث حذف این تیم شوند. 

فجر تیم نیروی زمینی را در مرحله قبل برد و گل گهر هم تیم نیکا پارس چالوس را شکست داد.

مس کرمان – چادرملو اردکان؛ نبرد لیگ یکی

دو تیم لیگ یکی در حالی مقابل هم قرار می گیرند که مس کرمان در میانه های جدول است و دغدغه ای تا پایان فصل نخواهد داشت!

 چادرملو هم در رده دوم جدول برای رسیدن به قهرمانی و صعود می جنگد این تیم در مرحله قبلی فولاد خوزستان را شکست داد و مس کرمان هم تیم سپنتا تربت حیدریه را شکست داد.

برنامه مسابقات مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی:

پنجشنبه 6 اردیبهشت

مس رفسنجان- پیکان تهران – ساعت 17:45- ورزشگاه شهدای مس رفسنجان

جمعه 7 اردیبهشت

مس کرمان- چادرملو اردکان- ساعت 17:45- ورزشگاه امام علی (ع) کرمان

فجر شهید سپاسی شیراز- گل گهر سیرجان – ساعت 18- ورزشگاه حافظیه شیراز

هوادار تهران- مس سونگون ورزقان- ساعت 18:15- ورزشگاه پاس قوامین تهران

آلومینیوم اراک- پرسپولیس- ساعت 18:15- ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک

تراکتور تبریز- ذوب آهن اصفهان- ساعت 18:30- ورزشگاه یادگار امام

ملوان بندر انزلی- سایپا تهران- ساعت 18:30- ورزشگاه تختی بندر انزلی

آبی پوشان جنوب- فولاد مبارکه سپاهان- ساعت 19:30- ورزشگاه شهدای فولاد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی|کابوس حذف پرسپولیس مقابل گربه سیاه" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی|کابوس حذف پرسپولیس مقابل گربه سیاه"، کلیک کنید.