مجید مرتضایی پس از تاریخ سازی با افغانستان؛ این کشور در فوتسال فرزند ایران است

مجید مرتضایی پس از تاریخ سازی با افغانستان؛ این کشور در فوتسال فرزند ایران است

به گزارش خبرگزاری تیکا؛ مجید مرتضایی در گفت وگو با تیکا، درباره صعود تیم ملی فوتسال افغانستان به جام جهانی 2024 ازبکستان در اولین حضور خود در جام ملت های آسیا اظهار داشت: بازیکنان ما برای اولین بار در جام ملت ها به میدان می رفتند و استرس و فشار زیادی روی آنها وجود داشت. به همین دلیل کیفیت پایین تری نسبت به دیدارهای دوستانه داشتیم و توانایی افغانستان، 20 تا 30 درصد بالاتر از چیزی بود که در جام ملت های آسیا دیدید.

استرس نداشتیم، به فینال صعود می کردیم
وی با بیان اینکه جام ملت های آسیا محیطی ناآشنا برای بازیکنان افغانستان بود، تصریح کرد: خدا را شکر که عملکرد خوبی داشتیم و به جام جهانی صعود کردیم. با این حال اگر استرس جام ملت ها در بازیکنان ما وجود نداشت و همانند دیدارهای دوستانه بازی می کردیم، رقیب ایران در فینال بودیم! تیم های بزرگی چون ژاپن، عربستان، کویت و عراق خیلی زود حذف شدند. با توجه به اینکه برای اولین بار در جام ملت های آسیا شرکت می کردیم، افغانستان در این جام بسیار درخشان بود.

تایلند با ما بازی می کرد، کار سختی پیش رو داشت
سرمربی تیم ملی افغانستان با اشاره به موقعیت گلزنی از دست رفته تیمش در آخرین دقیقه دیدار با تاجیکستان که به شکست شاگردانش در یک چهارم نهایی انجامید، عنوان کرد: موقعیت خیلی خوبی در آخرین ثانیه داشتیم که دروازه بان حریف، توپ را با واکنشی عجیب از دروازه خارج کرد. اگر به نیمه نهایی می رسیدیم، حریف تایلند می شدیم. با سبک بازی تایلند آشنا بودیم و این تیم کار سختی مقابل ما داشت. در این شرایط، احتمال صعود افغانستان به فینال بسیار زیاد بود.

خوشحالم که کمک ناچیزی به شادی مردم افغانستان کردم
مرتضایی در مورد خوشحالی مردم افغانستان پس از صعود تیم ملی فوتسال این کشور به جام جهانی بیان کرد: بازیکنان و مربیان افغانستان کار بسیار بزرگی کردند. اگر خدا به کسی لیاقت بدهد، کاری می کند که او باعث شادی یک ملت شود. این اتفاق حاصل لطف خداست و خوشحالم که به عنوان یک ایرانی، کمک ناچیزی به شادی مردم افغانستان کردم.

شاید افغانستان در فوتسال، فرزند ایران محسوب شود
وی درباره قهرمانی تیم ملی فوتسال کشورمان در جام ملت های آسیا به تیکا گفت: ایران در آسیا منحصربه فرد است و شاید افغانستان در فوتسال، فرزند ایران به حساب بیاید. ایران بازیکنان و مربیان بسیار خوبی دارد و سبک بازی ما شبیه این تیم است. در بازی فینال، ایران را به عنوان یک تماشاگر تشویق کردم و از عوامل این تیم تشکر می کنم که به ما روحیه دادند. این مسیله نشان دهنده فرهنگ بالا و خونگرمی مردم ایران است.

کارمان تمام نشده؛ می خواهیم به دور حذفی جام جهانی برسیم
سرمربی ایرانی تیم ملی افغانستان با بیان اینکه کشورمان قدرت بلامنازع فوتسال آسیا به شمار می رود، خاطرنشان کرد: افغانستان نیز تلاش می کند یکی از افتخارآفرینان آسیا باشد و به مرحله حذفی جام جهانی برسد. تلاش می کنیم در میان چهار تیم برتر آسیا قرار بگیریم و امیدواریم این اتفاق در جام جهانی بیفتد. صعود به جام جهانی بسیار ارزشمند است، اما کارمان هنوز تمام نشده و از هفته آینده برای جام جهانی برنامه ریزی می کنیم.

بخش اعظم اردوهای ما در مشهد خواهد بود
مرتضایی با اشاره به زمان 138 روزه تا شروع جام جهانی فوتسال اظهار داشت: فرصت زیادی تا این مسابقات نداریم و بعد از موافقت با این برنامه ها، اردوهای خودمان را آغاز خواهیم کرد که بخش اعظم آن در شهر مشهد مقدس خواهد بود. تورنمنتی شش جانبه در تایلند خواهیم داشت و دو ماه دیگر در تورنمنت کافا در کشور تاجیکستان بازی می کنیم که برای آماده سازی ما بسیار خوب است. فدراسیون فوتبال و مقامات کشور افغانستان همکاری بسیار خوبی با تیم ملی فوتسال داشته اند.

فرایند یک ساله صدور گذرنامه را 2 روزه طی کردیم
وی با تاکید مجدد بر انگیزه تیم ملی فوتسال افغانستان برای موفقیت در جام جهانی تصریح کرد: صدور گذرنامه برای یک بازیکن در افغانستان فرایندی یک ساله دارد، اما گذرنامه بازیکنان را با پشتکار فدراسیون و مسیولان افغانستان طی دو روز گرفتیم. با توجه به نشاطی که بین مردم افغانستان ایجاد شده است، ان شاءالله فدراسیون بهای بیشتری به فوتسال می دهد و تدارک بسیار خوبی برای جام جهانی می بینیم تا در کنار ایران، برای کشورهای مرکزی آسیا افتخارآفرینی کنیم.

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مجید مرتضایی پس از تاریخ سازی با افغانستان؛ این کشور در فوتسال فرزند ایران است" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مجید مرتضایی پس از تاریخ سازی با افغانستان؛ این کشور در فوتسال فرزند ایران است"، کلیک کنید.