قیمت جهانی نفت / برنت 86 دلار و 62 سنت شد

قیمت جهانی نفت / برنت 86 دلار و 62 سنت شد

آفتاب نیوز :

به گزارش رویترز، قیمت نفت در اولین ساعات تجارت در آسیا در روز دوشنبه کاهش یافته است. تمرکز سرمایه گذاران به دنبال کاهش خطر تشدید دشمنی ها در خاورمیانه دوباره به زیرساخت های بازار بازگشته است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 67 سنت معادل 0.77 درصد کاهش به 86 دلار و 62 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 22 سنت معادل 0.26 درصد کاهش 82 دلار و 92 سنت معامله می شود.

تحلیلگران عقیده دارند نگرانی های اقتصادی دوباره به عامل تاثیرگذار بر بازار نفت خام تبدیل شده است و قیمت نفت تحت فشار افزایش ذخایر نفت خام آمریکا و سیاست های فدرال رزرو قرار گرفته که ارزش دلار را بالا برده است.

رییس فدرال رزرو شیکاگو در روز جمعه جدیدترین سیاستگذار آمریکایی بود که از به تعویق افتادن کاهش نرخ بهره به خاطر توقف روند پایین آمدن تورم خبر داد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد ذخایر نفت خام این کشور 2.7 میلیون بشکه افزایش یافته است. این رقم تقریباً دو برابر انتظار تحلیلگران برای 1.4 میلیون بشکه افزایش بوده است.

هر دوی این شاخص های نفتی در هفته گذشته پس از اطلاعیه ایران مبنی بر عدم پاسخ به حمله ادعایی رژیم صهیونیستی به خاک این کشور کاهش قابل توجهی داشتند. قیمت نفت بیش از 3 دلار در هر بشکه قبل از اعلام این اطلاعیه افزایش یافته بود.

مجلس نمایندگان آمریکا در روز شنبه یک بسته کمکی برای اوکراین و و رژیم صهیونیستی تصویب کرد که باعث می شود دولت فدرال این کشور تحریم هایی علیه ایران و تولید نفت این کشور وضع کند. اما بازار چندان تحت تاثیر این خبر قرار نگرفته، چون حتی اگر به تصویب نهایی برسد، روند اجرای آن مشخص نیست.

بررسی این لایحه توسط سنا در روز سه شنبه آغاز می شود.

ایران سومین تولیدکننده بزرگ نفت اوپک است. صادرات نفت ایران علی رغم تحریم های آمریکا به خاطر افزایش تقاضا از سوی چین و شبکه های خارج از سیستم مالی آمریکا بالا رفته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت جهانی نفت / برنت 86 دلار و 62 سنت شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت جهانی نفت / برنت 86 دلار و 62 سنت شد"، کلیک کنید.