علایمی که خبر از گرفتگی رگ و عروق قلب می دهد

گرفتگی عروق و شریان های قلب و مغز را می توان از رایج ترین اختلال هایی دانست که سلامت افراد را به خطر می اندازند. اما این موضوع اغلب با نشانه هایی همراه می شود و ناگهانی رخ نمی دهد.

علایمی که خبر از گرفتگی رگ و عروق قلب می دهد

آفتاب نیوز :

گاهی می توان از طریق برخی از نشانه ها به احتمال بروز برخی بیماری ها پی برد. نشانه های زیر نیز با گرفتگی شریان ها مرتبط است:

 درد پا هنگام راه رفتن

این موضوع که پا ها بدون دلیل خاصی در هنگام راه رفتن درد بگیرد موضوعی رایج نیست بنابراین بخشی از این مشکل می تواند به گرفتگی شریان های پا مرتبط باشد. درواقع آترواسکلروز می تواند شریان های پا، به ویژه در افراد سیگاری را مسدود کند. این علایم نیاز به ارزیابی بدون تاخیر دارد. پزشک شما پالس های موجود در پا های شما را معاینه می کند و اندازه گیری های ساده فشار خون پا و جریان خون را انجام می دهد تا تشخیص گردش خون ضعیف را تایید کند. بسیار مهم است که بیماری های قلبی هر چه سریعتر تشخیص داده شود، زیرا بسیاری از رژیم های غذایی و درمانی وجود دارد که می تواند به برطرف کردن مشکل کمک کند. معمولا به افرادی با این علامت ها توصیه می شود که بیشتر غذا های گیاهی و کمتر محصولات حیوانی مصرف کنند.

گرفتگی فک

این علامت یعنی گرفتگی فک بیشتر در خانم ها رخ می دهد، اما مردان نیز باید از آن آگاه باشند. طبق گفته دانشکده پزشکی هاروارد، درد فک و گردن علایم شایع آنژین است، این بیماری نوعی ناراحتی است که از جریان خون ضعیف به بخشی از قلب ناشی می شود. درد به این دلیل رخ می دهد که عصب واگ (عصب اصلی حامل سیگنال های درد از قلب) در تماس مداوم با گردن، فک، سر و بازوی چپ است؛ بنابراین با مشاهده این علامت بهتر است هر چه سریعتر به پزشک خود مراجعه کنید تا دریابید که آیا درد فک شما نتیجه موضوعی خوش خیم است یا خطرناک است و نیاز به کنترل دارد.

درد پایین کمر

کمردرد ممکن است نشانه ای ساده از پیری عضلات نباشد. طبق گفته پزشکان، کمر نیز اغلب یکی از نخستین قسمت های بدن برای تجمع پلاک است. شما احساس درد خواهید کرد، زیرا کاهش جریان خون در این منطقه می تواند دیسک هایی که کوسن مهره ها را ضعیف می کند را تضعیف کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "علایمی که خبر از گرفتگی رگ و عروق قلب می دهد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "علایمی که خبر از گرفتگی رگ و عروق قلب می دهد"، کلیک کنید.