عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل به رای گذاشته می شود

عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل به رای گذاشته می شود

به گزارش تیکا، شورای امنیت سازمان ملل روز جمعه قطعنامه مربوط به عضویت فلسطین در سازمان ملل را به رای می گذارد.

منابع دیپلماتیک آگاه اعلام کردند که شورای امنیت سازمان ملل قرار است روز جمعه درباره درخواست فلسطین برای عضویت کامل در سازمان ملل رای گیری کند.

این قطعنامه برای تصویب در شورای امنیت به حداقل 9 رای موافق و بدون وتو از سوی آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه یا چین نیاز دارد. دیپلمات های آگاه به موضوع می گویند که این قطعنامه احتمالاً از حمایت حداکثر 13 عضو شورای امنیت برخوردار باشد.

به گزارش تیکا به نقل از رویترز، هفته گذشته هم «وانیسا فرایزر» نماینده مالت در سازمان ملل که کشور متبوعش ریاست شورای امنیت را طی ماه جاری بر عهده دارد از شکست طرح عضویت دایم فلسطین در این سازمان خبر داد.

این در حالی است که به گفته فرایز دوسوم اعضای کمیته مربوط به بررسی پذیرش عضویت اعضای جدید در سازمان ملل متحد در جلسه خود درباره عضویت دایم فلسطین در این سازمان به این موضوع رای مثبت داده اند.

گفتنی است محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان سپتامبر 2011 درخواست عضویت فلسطین در سازمان ملل متحد را ارایه کرد، اما سازمان ملل در نوامبر 2012 تنها موافقت کرد که فلسطین به عنوان ناظر غیرعضو در این سازمان پذیرفته شود.

10 روز پیش نیز تشکیلات خودگردان در نامه ای به شورای امنیت درخواست عضویت دایم فلسطین در این سازمان را بار دیگر مطرح کرد؛ موضوعی که بررسی آن از دوشنبه گذشته آغاز شد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل به رای گذاشته می شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل به رای گذاشته می شود"، کلیک کنید.