طلا باز هم گران شد/ سیگنال عجیب دلار به قیمت طلا

طلا باز هم گران شد/ سیگنال عجیب دلار به قیمت طلا

به گزارش خبرگزاری تیکا، قیمت طلا امروز، پنجشنبه (8 فوریه) پیش از گزارش هفتگی مطالبات بیکاری که می تواند سرنخ های جدیدی از زمان شروع کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا ارایه دهد، به دلیل کاهش ارزش دلار آمریکا و کاهش بازدهی خزانه داری افزایش یافت.

تیکا در گزارشی نوشت: هر اونس طلا با 0.2 درصد افزایش به 2037 دلار و 80 سنت رسید و هر اونس طلای آمریکا 0.1 درصد افزایش یافت و به 2053 دلار و 10 سنت رسید.

شاخص دلار آمریکا 0.1 درصد کاهش یافت و بازده اسکناس های 10 ساله خزانه داری به 4.0921 درصد کاهش یافت و شمش های بدون بازده را برای سایر دارندگان ارز جذاب تر کرد.

پس از اینکه گزارش حقوق و دستمزد ماهانه غیرکشاورزی هفته گذشته قوی تر از حد انتظار بود و نشانه هایی از قدرت پایدار در بازار کار را نشان می داد، سرمایه گذاران مراقب داده های هفتگی گزارش بیکاری در ایالات متحده خواهند بود.

مقامات فدرال رزرو می خواهند تا زمانی که اطمینان بیشتری به کاهش نرخ تورم به دو درصد داشته باشند، کاهش نرخ های بهره را متوقف کنند و دلایل متعددی برای احساس فوریت کمی برای شروع به زودی سیاست تسهیل یا حرکت سریع به محض انجام آن بیان کردند. نرخ های پایین تر، هزینه فرصت نگهداری شمش را کاهش می دهد.

قیمت های مصرف کننده چین در ژانویه برای چهارمین ماه کاهش خود را تمدید کرد، در حالی که قیمت های تولیدکننده نیز کاهش یافت که نشان دهنده ریسک های کاهش تورم است که دومین اقتصاد بزرگ جهان با آن مواجه است زیرا در تلاش برای احیای قوی است.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با 0.2 درصد افزایش به 22.23 دلار در هر اونس رسید، پلاتین ثابت در 879 دلار و 59 سنت بود، در حالی که پالادیوم به پایین ترین حد پنج سال اخیر رسید و 0.2 درصد از دست داد و به 893 دلار و 31 سنت رسید.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طلا باز هم گران شد/ سیگنال عجیب دلار به قیمت طلا" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طلا باز هم گران شد/ سیگنال عجیب دلار به قیمت طلا"، کلیک کنید.