ضرورت نوسازی صنایع و تامین مالی زنجیره ای

معاون وزیر صمت مطرح کرد:

ضرورت نوسازی صنایع و تامین مالی زنجیره ای

معاون وزیر صمت، ضمن تاکید بر ضرورت بازسازی و نوسازی صنایع و تامین مالی زنجیره ای، گفت: باید مدل طراحی و فعالیت زنجیره ها در شهرک ها و نواحی صنعتی با توجه به شرایط روز بازبینی شود.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری تیکا از روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، «فرشاد مقیمی» معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، در گردهمایی معاونان صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی سراسر کشور با بیان اینکه حوزه صنایع کوچک حوزه بسیار مهمی است که نوک پیکان سازمان و محور فعالیت های آن است، گفت: باید نیاز های واحد های تولیدی با محور صنایع کوچک، تامین شود.

وی، اضافه کرد: باید مدل طراحی و فعالیت زنجیره ها در شهرک ها و نواحی صنعتی با توجه به شرایط روز بازبینی شود، صنوف تولیدی امروز در شهرک ها با طراحی جدید مستقر شده اند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، با اشاره به اینکه واحد های تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کلیدی ترین و اصلی ترین ذینفعان ما هستند، تصریح کرد: باید همواره مدیران عامل و معاونین شرکت های استانی برای رضایتمندی و حل مشکلاتشان تلاش نمایند.

وی، اضافه کرد: نیازسنجی واحد های تولیدی ضرورت دارد و با توجه به این نیازسنجی باید برای ایجاد و توسعه شهرک ها و نواحی صنعتی جدید، برنامه ریزی و سیاستگذاری ها انجام شود.

مقیمی در ادامه خاطرنشان کرد: شرکت های استانی باید با تشکل های بخش خصوصی ارتباط مستمر، تنگاتنگ و تعاملی داشته باشند.

وی در ادامه، تامین منابع مالی، اصلاح آیین نامه و مقررات در جهت تسهیلگری برای واحد های تولیدی و تامین مواد اولیه را از انتظارات مهم واحد های تولیدی دانست و اظهار کرد: باید ارایه خدمات واحد های تولیدی از دید خود آنها انجام شود.

وی، خواستار بهره گیری از نخبگان در حوزه صنایع کوچک شد و با اشاره به شعار سال گفت: مشارکت امر بسیار مهمی است و برای آن باید مدل تعریف کرد.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، تاکید کرد: شرکت های استانی از توانمندی ها و پتانسیل های خود باید در راستای توسعه اقتصادی استان استفاده کنند.

مقیمی با اشاره به اینکه طرح ها باید پیش از اجرا مورد مطالعات دقیق و کاربردی قرار بگیرند، اضافه کرد: اقدامات و خدمات ارایه شده به صنایع کوچک و شهرک های صنعتی باید از طریق روابط عمومی و رسانه ها به خوبی منعکس شود تا مردم و مخاطبین شرکت شهرک های صنعتی و سازمان از آنها آگاهی کامل به دست بیاورند. آینده صنعت جهان و ایران به سمت صنایع کوچک پیش می رود.

وی، با اشاره به اهمیت نوسازی، بهسازی و بهره وری صنایع، تصریح کرد: باید این کار حتماً در اولویت پیگیری و اجرای شرکت های استانی قرار بگیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه یادآور شد: احیای واحد های صنعتی از کار های مهم در کشور و از مسایل بسیار مورد تاکید رهبری و دولت است و شرکت های استانی باید با جدیت آن را دنبال کنند.

وی، با بیان اینکه در انجام ماموریت ها و وظایف محوله نوآوری و کار های ابتکاری داشته باشید، افزود: تور های صنعتی هدفمند برگزار شود. تامین مالی زنجیره ای باید جدی تر در دستور کار قرار بگیرد و صندوق حمایت از صنایع کوچک نیز برای اجرایی شدن این موضوع باید، از همه ابزار های خود بهره گیرد.

مقیمی، اظهار کرد: شرکت های استانی باید واحد های صادراتی که در شهرک ها و نواحی صنعتی فعالیت می نمایند را به صورت مستمر رصد نمایند تا با رفع مشکلات آنها میزان صادرات این واحد ها افزایش یابد.

وی، خواستار استفاده از ظرفیت ستاد های تسهیل برای حل مشکلات شد و گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، یک سازمان توسعه ای است و کار های توسعه ای انجام می دهد، مدیران نیز می بایست اقداماتی در جهت توسعه انجام دهند و مبتکر باشند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ضرورت نوسازی صنایع و تامین مالی زنجیره ای" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ضرورت نوسازی صنایع و تامین مالی زنجیره ای"، کلیک کنید.