صدای پای تغییرات در پرسپولیس واقعی است؟/ هیاهو در فضای مجازی، سکوت در وزارت ورزش

صدای پای تغییرات در پرسپولیس واقعی است؟ هیاهو در فضای مجازی، سکوت در وزارت ورزش

درحالی که نزدیک به یک ماه است صحبت از تغییرات در باشگاه پرسپولیس است اما در وزارتخانه این هیاهو وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری تیکا، نزدیک به یک ماه است که به طرز عجیبی در فضای مجازی و رسانه ای مطرح شده که 24 بهمن در روز مجمع عمومی باشگاه پرسپولیس تغییرات مدیریتی انجام شود.

در این مدت هم نام های مختلفی مثل علی اکبر طاهری، امیر عطابخش، ابراهیم شکوری و حتی محمد محمدی هم مطرح شده و گفته می شود هر یک با لابی هایی به دنبال نزدیک کردن خود به پرسپولیس هستند. هر چند که برخلاف برخی اخبار  گزینه های مطرح شده جلسه ای خصوصی با وزیر ورزش هم نداشته اند.

با وجود همه این شایعات پیگیری های خبرنگار تیکا از وزارت ورزش به هیچ وجه این اخبار را تایید نمی کند. برخلاف هیاهوی خبری که در رسانه ها و فضای مجازی برای تغییرات در پرسپولیس مطرح است در وزارتخانه همه چیز روال عادی دارد و هیچ بحثی در مورد تغییرات در باشگاه پرسپولیس مطرح نیست.

دلیل این موضوع هم مشخص است. از وقتی که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس 10 درصد از سهام خود را به بخش خصوصی واگذار تصمیم گیر نهایی در مورد شرایط مدیریتی دو باشگاه وزارت ورزش نیست و وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی در تعیینمدیریت باشگاه نقش دارند.

طبق این اصل از هییت مدیره 5 نفره هر دو باشگاه حداقل 3 عضو را سازمان خصوصی سازی و دو عضو را وزارت ورزش و جوانان تعیین می کند و این طوری نیست که وزارت ورزش بتواند به تنهایی به دنبال تغییرات باشد.

مسیله بعدی این است که سازمان خصوصی سازی قصد دارد در فاز بعدی واگذاری 51 درصد سهام دو باشگاه را به بخش خصوصی واگذار کند که در دو نوبت هم تاریخ برای واگذاری تعیین شد اما مشتری خاصی برای دو باشگاه پیدا نشد. در نتیجه تا زمانی که تکلیف این واگذاری مشخص نشود، وزارت ورزش نمی تواند دست به تغییرات خاصی بزند و نهایت به جای عضو مستعفی پرسپولیس یعنی حسین خبیری یک نفر را جایگزین کند.

مجمع عمومی باشگاه پرسپولیس هم که فردا قرار است برگزار شود دستور جلسه مشخصی دارد و قرار است در مورد صورت های مالی حسابرسی شده بررسی انجام شود. ضمن اینکه هیچ گاه در مجامع عمومی دو باشگاه سرخابی بحث تغییرات مطرح نمی شود و این اعضای هییت مدیره هستند که باید تغییرات را انجام دهند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صدای پای تغییرات در پرسپولیس واقعی است؟/ هیاهو در فضای مجازی، سکوت در وزارت ورزش" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صدای پای تغییرات در پرسپولیس واقعی است؟/ هیاهو در فضای مجازی، سکوت در وزارت ورزش"، کلیک کنید.