صبحانه عامل ابتلا به زوال عقل است؟

صبحانه عامل ابتلا به زوال عقل است؟

تیکا/خراسان رضوی خطر زوال عقل مرتبط با ویتامینی است که معمولا در مواد غذایی محبوب صبحانه یافت می شود.

به نقل از هلث، محققان ادعا کردند که مصرف بیش از حد یا کم ویتامین Bیک می تواند باعث زوال شناختی شود و بر اساس نتایج تحقیقات جدید، مصرف غلات می ت واند خطر ابتلا به زوال عقل را در افراد افزایش دهد.

دانشمندان به ارتباط بین ویتامین Bیک و کاهش قدرت شناختی در افراد مسن سالم پی بردند. این ویتامین، تیامین نیز نامیده و معمولا به غلات صبحانه و سایر غذاهای غنی شده اضافه می شود.

محققان می گویند: این ویتامین که می تواند به عنوان مکمل سلامتی نیز مصرف شود، به مقدار دقیق مورد نیاز است و  مصرف کم یا زیاد آن باعث زوال ذهنی خواهد شد. مشخص شده است که بزرگسالان باید روزانه 0.68 میلی گرم برای دریافت مزایای سلامتی بهینه از این ماده استفاده کنند.

تیامین برای تقویت سیستم ایمنی بدن، کمک به هضم غذا، افزایش انرژی و کاهش خطر ابتلا به دیابت و سلامت ضعیف قلب مورد نیاز است، علاوه بر غذاهای غنی شده، به طور طبیعی در گوشت، ماهی و غلات کامل یافت می شود.

نتایج تحقیقات مشخص کرد، کمبود تیامین ممکن است منجر به تامین ناکافی انرژی به نورون های مغز شود که ممکن است عملکرد شناختی را مختل کند و این تحقیق اهمیت حفظ سطوح بهینه مصرف تیامین در رژیم غذایی جمعیت مسن تر برای جلوگیری از زوال شناختی را برجسته می کند.

در این مطالعه از داده های 3100 نفر که بین سال های 1989 تا 2011 بررسی و رژیم غذایی آنان ثبت شد، استفاده شده است این افراد آزمون های شناختی را انجام دادند.

در حالی که ویتامین ها برای سلامتی حیاتی هستند، تحقیقات رو به رشدی وجود دارد که نشان می دهد انواع خاصی، به ویژه در دسته B، می تواند منجر به مشکلات گسترده تر و جدی تر شود. نتایج تحقیقات قبلی نیز نشان داده است که مصرف ویتامین B3 به عنوان مکمل می تواند خطر حملات قلبی و سکته را افزایش دهد.

چنین نتایجی به این دلیل است که نیاسین (نوعی ویتامین B3) موجود در آن می تواند مقدار زیادی ماده شیمیایی به نام 4PY را در بدن تولید کند سپس رگ های خونی را ملتهب کند که می تواند خون رسانی به اندام حیاتی را قطع کند.

نتایج این تحقیق در نشریه General Psychiatry منتشر شده است.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صبحانه عامل ابتلا به زوال عقل است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صبحانه عامل ابتلا به زوال عقل است؟"، کلیک کنید.