صادرات 40 میلیون دلاری محصولات شیلاتی گیلان

تیکا/گیلان مدیرکل شیلات گیلان از صادرات 40 میلیون دلاری محصولات شیلاتی این استان خبر داد.

کوروش خلیلی در گفت وگو با تیکا اظهار کرد: سال 1402 با رشد 50 درصدی وزن و 30 درصدی ارزش محصولات شیلاتی استان نسبت به مدت مشابه سال قبل؛ بیش از 21 هزار تن انواع خوراک آبزیان و دیگر محصولات شیلاتی تازه و منجمد از استان صادر شده است.

وی با بیان اینکه 80 درصد ارزش و وزن صادرات محصولات شیلاتی به صادرات انواع خوراک آبزیان از مبدا گیلان مربوط می شود، افزود: ارزش این میزان صادرات بیش از 40 میلیون دلار بوده است.

صادرات 40 میلیون دلاری محصولات شیلاتی گیلان

وی با بیان اینکه صادرات این محصولات عمدتا به کشورهای عراق، ترکیه، ارمنستان، ازبکستان و اتحادیه اروپا انجام شده، افزود: با سرمایه گذاری و توسعه فعالیت در حوزه آبزی پروری دریا پایه در سه محور کنار ساحلی، ساحلی و خارج از ساحل می توان این میزان صادرات را افزایش داد.

مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به برنامه ریزی رشد و تولید آبزیان در مقیاس زمین پایه و دریاپایه در شیلات این استان، تصریح کرد: سال گذشته مجموع تولیدات شیلاتی استان بیش از 74 هزار تن انواع آبزیان بوده که 85 درصد آن در حوزه آبزی پروری بود و بیشترین توسعه آبزی پروری هم در تولید ماهیان خاویاری با 2318 تن که بیش از 40 درصد رشد به همراه داشته است.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صادرات 40 میلیون دلاری محصولات شیلاتی گیلان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صادرات 40 میلیون دلاری محصولات شیلاتی گیلان"، کلیک کنید.