«شهید جمهور» فرهنگ و مبانی انقلاب اسلامی را در جامعه متجلی کرد – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

«شهید جمهور» فرهنگ و مبانی انقلاب اسلامی را در جامعه متجلی کرد - خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تیکا، اسدالله عباسی شامگاه سه شنبه در مراسم گرامیداشت حضرت امام خمینی (ره) و شهدای قیام خونین 15 خرداد در حسینیه اعظم حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) آستانه اشرفیه با بیان اینکه جمهوری اسلامی مسیر را به خوبی در حال طی کردن است، اظهار کرد: امروز کشور مسیر خود را به درستی طی می کند و این مسیر را مدیون شهدایی هستیم که راه به ما نشان دادند.

وی با اشاره به بصیرت امام راحل (ره) در همراهی مردم با نهضت انقلاب اسلامی گفت: حضرت امام خمینی (ره) در 15 خرداد 42 و در سال 57 چنان بصیرتی در جامعه خفگان آن زمان ایجاد کرد که رژیم ستم شاهی را سرنگون کرد و حکومت عدالت با محوریت امام علی (ع) را در جمهوری اسلامی پی ریزی کردند و این انقلاب تا قیام حضرت مهدی (عج) ادامه دار است.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم توجه به تزریق روحیه امید و استکبارستیزی در کشورهای منطقه و محور مقاومت بیان کرد: جمهوری اسلامی اکنون و بعد از 46 سال از عمر بابرکتش در محور مقاومت و در راه مبارزه با صیهونیست چنان روحیه استکبار ستیزی ایجاد کرده است که منجر به ایجاد تزلزل در رژیم صهیونسیتی و آمریکای جنایتکار شده است.

عباسی یکی از دلایل دشمنی استکبار با انقلاب اسلامی را گسترش محور مقاومت در منطقه با مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی و دیپلماسی شهید رییسی عزیر دانست و بیان کرد: استکبار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کودتای نوژه و واقعه طبس را رقم زد ولی امدادهای غیبی سبب شد تا به اهداف خود نرسند و در نهایت از طریق رژیم بعث عراق به جمهوری اسلامی حمله کردند که آنجا هم ناکام ماندند.

رژیم صهیونسیتی یک غده سرطانی در خاورمیانه است

وی با بیان اینکه رژیم صهیونسیتی یک غده سرطانی در خاورمیانه است، افزود: این رژیم منحوس انواع جنایت ها را در منطقه انجام داده و از هیچ وحشی گری کوتاهی نکرده ولی به موفقیت نرسیده است زیرا طبق وعده الهی جبهه حق قطعاً پیروز است.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: در دوران دفاع مقدس کشورهای غربی و بلوک غرب و شرق انواع سلاح را به رژیم بعث عراق دادند و کودکان مظلوم این مرز و بوم را به شهادت رسیدند.

عباسی با تاکید بر اینکه مساله فلسطین یک مساله اعتقادی در جامعه اسلامی است، تصریح کرد: وقتی رییس جمهور شهید در سازمان ملل قرآن را به دست گرفته و در مقابل کشورهای غربی به از عدالت خداوند متعال و پیامبر مهربانی سخن می گوید، معنایش این است که قلب مردم ایران با قرآن و دین مبین اسلام گره خورده است.

وی با اشاره به برنامه استکبار و رژیم صهیونیستی برای به انزوا کشاندن جمهوری اسلامی گفت: اگر جمهوری اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونسیتی هیچ واکنشی نشان ندهد آنان به جنایات خود ادامه می دهد همانطور که شاهد بودیم در 46 سال گذشته برخی از دانشمندان هسته ای و مستشاران عزیز مان را شهید کردند؛ به این روند ادامه می دادند ولی عملیات طوفان الاقصی تمامی نقشه های آنان را نقشه بر آب کرد.

استاندار گیلان با اشاره به تقدیر و تمجید مقام معظم رهبری از عملکرد دولت سیزدهم افزود: عملکرد دولت سیزدهم در سه سال گذشته آنچنان موثر بود که بارها مورد تجلیل و تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفت و این روند بعد از شهادت ایشان نیز ادامه دار است و مردم بدون شک به فردی در انتخابات رای خواهند داد که ادامه دهنده راه شهید جمهور باشد.

عباسی با بیان اینکه رییس جمهور شهید خستگی برایش معنا نداشت و این حادثه دردناک سبب شد ملت ایران در فراغ شهید جمهور بنشینند، تصریح کرد: حضور مردم در مراسم تشییع شهید جمهور آنچنان حماسه آفرین بود که کشورهای غربی را به تعجب وا داشت و تنها دلیل این چنین حضوری بدون شک اشاعه فرهنگ انقلاب اسلامی و جهادی در جامعه بوده است.

وی با بیان اینکه ملت های آزادی خواه مشتاق آزادی هستند، اضافه کرد: جهان تشنه آزادی، معارف دینی، کلام وحی و نابودی ظلم و ستم هستند که این امر را اکنون در کشور آمریکا شاهد هستیم که دانشجویان در دانشگاه ها با اعتراضات خود را نسبت به کمک های غرب به رژیم صهیونسیتی نشان دادند.

استاندار گیلان با بیان اینکه در دهه فجر سال گذشته 13 هزار میلیارد تومان پروژه در این استان به بهره برداری رسیده است، افزود: مقرر شده بود در سفر شهید جمهور به گیلان نیز 15 هزار میلیارد تومان پروژه از جمله راه آهن رشت کاسپین به بهره برداری برسد که متاسفانه آن اتفاق دردناک رقم خود و ما را در سوگ شهید جمهور نشاند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«شهید جمهور» فرهنگ و مبانی انقلاب اسلامی را در جامعه متجلی کرد – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«شهید جمهور» فرهنگ و مبانی انقلاب اسلامی را در جامعه متجلی کرد – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.