شرایط دسترسی کتاب در همه اماکن عمومی استان سمنان فراهم شود – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

شرایط دسترسی کتاب در همه اماکن عمومی استان سمنان فراهم شود - خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تیکا، سید محمد رضا هاشمی عصر شنبه در آیین پایانی و تقدیر از برگزیدگان ملی و استانی جشنواره کتابخوانی رضوی استان سمنان به میزبانی سالن همایش های اداره کل کتابخانه های عمومی سمنان ضمن تاکید بر اینکه بالا بودن نرخ باسوادی استان از میانگین کشوری نشانه توجه مردم این خطه به کتاب و کتاب خوانی است، ابراز داشت: می بایست اقدامات شهری به سمت گرایش هر چه بیشتر مردم به کتابخوانی سوق پیدا کند.

وی ضمن بیان اینکه استان سمنان برگزاری جشنواره رضوی فرصت مناسبی برای تحقق فرهنگ کتابخوانی است، افزود: این قبیل برنامه ها باید بیشتر تبلیغ و ترویج شود.

استاندار سمنان ضمن بیان اینکه این استان محل عبور سالانه میلیون ها زایر و مسافر است، ابراز داشت: می توان با قرار دادن کتابخانه های سیار در زایر سراها توجه عموم را به مقوله کتاب جلب کرد.

هاشمی ضمن بیان اینکه شرایط دسترسی کتاب باید در همه اماکن فراهم شود، تصریح کرد: یکی از این مکان ها واحدهای تولیدی است.

وی ضمن بیان اینکه بهترین مکان دانشگاه ها باید به فضای مطالعه و کتابخانه اختصاص داده شود، افزود: در دسترس قرار دادن و ترویج کتاب های الکترونیک نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار تیکا، در این مراسم از برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی تجلیل و کتاب «آقا سیدمحمود» رونمایی شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شرایط دسترسی کتاب در همه اماکن عمومی استان سمنان فراهم شود – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شرایط دسترسی کتاب در همه اماکن عمومی استان سمنان فراهم شود – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.