سود، کارمزد و جریمه تسهیلات کشاورزان خسارت دیده بخشیده می شود – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

سود، کارمزد و جریمه تسهیلات کشاورزان خسارت دیده بخشیده می شود - خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری تیکا، عبدالرحیم پیشکار با اعلام این خبر بیان کرد: در بخشنامه بانک مرکزی به شبکه بانکی، مفاد جز د بند ب تبصره 16 قانون بودجه سال 1402 کل کشور ابلاغ شده و بر اساس آن بانک های عامل موظف هستند موارد ذکر شده در مورد تسهیلات پرداختی از ابتدای سال 1394 تا پایان سال 1402 را رعایت و نسبت به امهال و فرصت دهی اصل تسهیلات تا سقف هزار میلیون ریال به مدت سه سال اقدام کنند و علاوه بر آن سود، کارمزد و جریمه های دیرکرد تسهیلات پرداختی به تمامی بهره برداران بخش کشاورزی که از حوادث غیرمترقبه خسارت دیده اند نیز شامل بخشودگی می شود.

به گفته مدیر امور سرمایه گذاری جهاد کشاورزی فارس، تمامی بهره برداران بخش کشاورزی اعم از فعالان حوزه های زراعت، باغبانی و گلخانه ها، دام و طیور، آبزیان، عشایر، واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی و مکانیزاسیون خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه به ویژه خشکسالی و سیل، مشمول اجرای این قانون خواهند شد.

پیشکار تصریح کرد: کشاورزان مشمول با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستان، درخواست خود را ارایه دهند تا پس از بررسی و تایید کارگروه شهرستانی، به منظور تایید نهایی به کارگروه استانی ارسال شود.

وی خاطر نشان کرد: اعتبار ابلاغی به استان فارس مبلغ دو هزار و 300 میلیارد ریال است که 90 درصد از این اعتبار سهم بانک کشاورزی و 10 درصد سهم سایر بانک های تجاری است و تاکنون تعداد 6 هزار و 867 امهال به مبلغ دو هزار و 258 میلیارد ریال انجام گرفته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سود، کارمزد و جریمه تسهیلات کشاورزان خسارت دیده بخشیده می شود – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سود، کارمزد و جریمه تسهیلات کشاورزان خسارت دیده بخشیده می شود – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.