سلطانعلی میر – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

سلطانعلی میر - خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

  • استان: سیستان و بلوچستان
  • حوزه انتخابیه: زاهدان
  • شعار انتخاباتی: تحول خواهی و عدالت محوری

پویش بزرگ انتخاباتی خبرگزاری تیکا با عنوان «با تیکا انتخاب کنیم؛ کارآمدی و شایسته گزینی» تلاش دارد با آماده کردن بستری مناسب برای معرفی داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گامی در جهت کمک به مردم برای انتخاب اصلح و برگزاری پرشور انتخابات بردارد.

سلطانعلی میر یکی از داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است که در زیر روزمه کوتاهی از ایشان و پاسخ هایشان به سوالات تیکا در دو بخش کشوری و استانی را می خوانید:

– دکترای علوم سیاسی از دانشگاه تهران، تا کنون مسوولیت هایی شامل مسوول ومعاون سیاسی سپاه استان سیستان و بلوچستان، مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری سیستان و بلوچستان، دبیر شورای اطلع رسانی استانداری، تحلیل گر و کارشناس مسایل سیاسی صدا و سیما، مدیر کل فرهنگی دانشگاه آزاد و دبیر هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی داشته است.

* مهم ترین آسیب کارکردی مجلس شورای اسلامی از نگاه شما چیست؟

از دو رسالت تقنینی و نظارت مجلس درست استفاده نمی شود.

*مجلس برای تقویت نقش نظارتی و تقنینی خود باید دست به چه اقداماتی بزند؟

درگیر حواشی می شوند از آغاز تبلیغات وفرایند کار به اهداف نامشروع بیشتر فکر می کنند وهمین راه را ادامه می دهند.

*نمایندگان چرا نباید اسیر تجمل گرایی شوند و برای پرهیز از این آسیب، چه اقداماتی ضرورت دارد؟

در سیر تکوینی نظام دچار استحاله شدیم همه چیز تغییر کرده است.

*همکاری و همراهی میان مجلس و سایر قوا و دستگاه ها چه تاثیری می تواند بر پیشرفت کشور داشته باشد؟ به نظر شما مهمترین تجلی گاه این همراهی و همکاری چیست؟

مجلس می تواند نقطه اتصال و اجماع باشد اما بعضاً صحنه زور آزمایی وقدرت نمایی شده است.

*مسوولیت پذیری در قبال مردم موضوعی است که نمایندگان باید همواره به آن توجه داشته باشند. اگر نمایندگان از این مهم غافل شوند، چه پیامدهای منفی ایجاد خواهد شد؟

در راستای رسالت ذاتی شان باید عمل کنند.

*مردمی بودن یکی از خصیصه های مهم هر نماینده باید باشد. یک نماینده چگونه می تواند این خصیصه را تحقق بخشد بدون آنکه در ورطه عوام زدگی و طرح شعارهای غیر واقع بینانه اسیر شود؟

صادقانه رفتار کند وعده های بی مورد ندهد واقعیات را بگوید مثل مردم زندگی کند.

* طبق قانون اساسی یک نماینده در قبال همه مردم ایران مسوولیت دارد. برای تحقق این اصل مهم و جلوگیری از بخشی زدگی، باید چه مواردی مد نظر قرار گیرد؟

یک نماینده مجلس، نماینده یک حوزه انتخابیه نیست. جایگاه حقوقی داخلی و بین المللی دارد و صلاحیت اظهار نظر در همه موارد دارد ولی متاسفانه اجرا نمی شود و پوپولیستی رفتار می شود.

  • سوالات استانی:

*برنامه شما برای کاهش فاصله شاخص های توسعه استان با سطح ملی چیست؟

تقسیم استان می تواند بخشی از شاخص را افزایش دهد ظرفیت های استان هنوز فعال نشده است.

*تدبیر شما برای توسعه بازارچه های مرزی در استان سیستان و بلوچستان چیست؟

حداقل استفاده از ظرفیت بازارچه را داریم وفقط درصادرات و وارادات وخام فروشی خلاصه می شود.

*سیستان و بلوچستان یکی از خشک ترین استان های کشور است. علاوه بر این، بیش از 300 روستای استان فاقد شبکه آبرسانی هستند. برای حل این معضل چه برنامه ای دارید؟

منافع ملی را و داخلی را به بیرون گره نزنیم. از ظرفیت های خودمان استفاده کنیم. فنداسیون وپی ریزی وبهره برداری از منابع آب غلط است. باید اصلاح شود موقعی که گردش نخبگان نیست و همه چیز باندی می شود طرح های ما هم فاقد اعتبار علمی می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سلطانعلی میر – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سلطانعلی میر – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.