سرمایه گذاری 4200 میلیارد تومانی درزیرساخت های بندری استان بوشهر – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

سرمایه گذاری 4200 میلیارد تومانی درزیرساخت های بندری استان بوشهر - خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تیکا، علی باستین جمعه شب در جمع مردم دشتستان با تسلیت شهادت آیت الله رییسی و همراهان در سانحه سقوط بالگرد این حادثه را ضایعه بزرگی برای ایران اسلامی دانست و اظهار داشت: شهید آیت الله رییسی در مدت کوتاه دولت سیزدهم خدمات مهمی به جامعه عرضه کرد که حایز اهمیت است.

وی با تشریح خدمات گوناگون اقتصادی در سطح ملی و استانی تصریح کرد: در سطح کشور در مدت سه سال دولت آیت الله رییسی 8 هزار و 770 واحد راکد تولیدی با حمایت های ویژه احیا و وارد چرخه فعالیت شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با بیان اینکه در دولت آیت الله رییسی 170 واحد تولیدی و صنعتی راکد استان بوشهر احیا شد، گفت: از این تعداد 55 واحد آن مربوط به دشتستان است.

باستین توسعه زیرساخت ها در شهرک های صنعتی برای جذب سرمایه گذار را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: 700 هکتار اراضی جدید به محدوده شهرک های صنعتی استان بوشهر افزوده شد که در شهرک صنعتی دشتستان 82 هکتار اضافه شده است.

وی از آغاز ساخت 8 ناحیه صنعتی روستایی در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: 131 هکتار اراضی واگذار شده در شهرک های صنعتی استان بوشهر که راکد بود پس گرفته شود و به سرمایه گذاران دیگر واگذار می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر تکمیل شبکه های آبیاری و زهکشی سعدآباد دشتستان در وسعت 2 هزار و 400 هکتار را از دیگر برنامه ها دانست و خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی شبکه آب پخش در هزار و 50 هکتار آغاز شد.

باستین، سد دالکی را یکی از پروژه های استان بوشهر و دشتستان دانست و بیان کرد: پیشرفت فیزیکی این سد در آغاز دولت سیزدهم 22 درصد بود که اکنون به 55 درصد رسیده است و تا سال 1405 تکمیل می شود.

وی با بیان اینکه سد دهرود دشتستان سال 1405 تکمیل می شود اضافه کرد: ایجاد زیرساخت های منطقه ویژه شمال استان بوشهر مورد توجه دولت سیزدهم قرار گرفت و 200 میلیارد تومان در این عرصه هزینه شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه یکی از ظرفیت های مهم این استان سواحل و بنادر است به زیرساخت های بندری پرداخت و خاطرنشان کرد: در سه سال دولت آیت الله رییسی 4 هزار و 200 میلیارد تومانی در توسعه زیرساخت های بندری استان بوشهر سرمایه گذاری شده است.

باستین از سرمایه گذاری 300 میلیارد تومانی در ساخت و تجهیز بنادر صیادی خبر داد و تصریح کرد: در سه سال دولت شهید آیت الله رییسی 9 هزار و 400 میلیارد تومان در واحدهای صنعتی و تولیدی استان بوشهر سرمایه گذاری و پروانه بهره برداری صادر شد.

وی کاهش نرخ بیکاری در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری در استان بوشهر از 10.4 درصد در ابتدای دولت سیزدهم اکنون به 6.1 درصد رسیده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سرمایه گذاری 4200 میلیارد تومانی درزیرساخت های بندری استان بوشهر – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سرمایه گذاری 4200 میلیارد تومانی درزیرساخت های بندری استان بوشهر – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.