زنگ هشدار مدیریت بحران برای صنایع استان تهران به صدا درآمد – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

زنگ هشدار مدیریت بحران برای صنایع استان تهران به صدا درآمد - خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تیکا، حامد یزدی تیکا، بعد از ظهر دوشنبه از به صدا در آمدن زنگ هشدار مدیریت بحران به منظور هوشیاری ذی نفعان و ارایه کنندگان خدمات عمومی، مدیران صنایع، کارخانه جات، تولیدی ها و انبارهای دپو نگهداری مواد قابل اشتعال نسبت به وقوع حریق خبر داد و اظهار کرد: طی هفته های اخیر شاهد وقوع چندین فقره آتش سوزی در اماکن مختلف از مراکز عمومی و درمانی تا کارخانه جات و انبارهای دپوی محصولات قابل اشتعال در استان تهران بوده ایم.

یزدی تیکا با بیان اینکه بررسی علت وقوع این حریق ها نشان می دهد که این اماکن فاقد تجهیزات اعلام و اطفا حریق بوده اند، گفت: با توجه به اینکه حریق از جمله بحران ها و حوادث انسان ساخت محسوب می شوند می توان با رعایت نکات ایمنی از آن جلوگیری کرد. وی افزود: مدیریت بحران با توجه به وظیفه ذاتی خود که حفظ جان و مال مردم است باید موضوع حریق را به ذی نفعان گوشزد کند که نسبت به «پیشگیری»، «آمادگی» و «مقابله» با این مخاطره که جامعه را تهدید می کند چاره اندیشی داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران عنوان کرد: کارخانه های صنعتی و مراکز تجاری و عمومی مثل بیمارستان ها که روزانه جمعیت زیادی را در خود جای می دهند باید در ابتدای صف برخورداری از تجهیزات اعلام و اطفای حریق قرار داشته باشند و به موازات این اماکن، انبار دپوی اقلام و به طور خاص انبارهای نگهداری مواد اشتعال زا قرار دارند، چرا که با وقوع یک حریق علاوه بر اینکه کل سرمایه یک فرد و مجموعه آسیب می بیند و عده ای تحت تاثیر این مخاطره مشاغل خود را از دست می دهند و جان افراد نیز در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

یزدی تیکا در ادامه بر ضرورت بهره مندی اماکن مذکور در خصوص بیمه حوادث تاکید و بیان کرد: برخورداری از بیمه آتش سوزی در افزایش تاب آوری جامعه هدف نقش مهمی ایفا می کند، لذا توصیه اکید مدیریت بحران به صاحبان مشاغل و صنایع و ذی نفعان این است که با بهره مندی از بیمه، تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و در جهت کاهش فشار اقتصادی در زمان پس از وقوع بحران گام بردارند.

وی اظهار کرد: اگر صاحبان مشاغل و صنایع و ذی نفعان بر این موضوع واقف باشند که مجهز کردن اماکن به تجهیزات اعلام و اطفا و برخورداری از بیمه، به عنوان یک نیاز اساسی و اهرم مطمین برای زمان پس از وقوع بحران ها تلقی می شود، نسبت به برخورداری از آن غفلت نمی کنند، کما اینکه شاهد بودیم در حریق های اخیر به علت عدم آگاهی و فقدان تجهیزات و بیمه مناسب تعداد زیادی از افراد دچار آسیب مالی و ضرر اقتصادی شده اند که جبران ناپذیر خواهد بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زنگ هشدار مدیریت بحران برای صنایع استان تهران به صدا درآمد – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زنگ هشدار مدیریت بحران برای صنایع استان تهران به صدا درآمد – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.